Trenérské rošády pomohly k výhrám Spartě a Vítkovicím, Prospal přestřílel Jágrovo Kladno

Hokejisté Chomutova prohráli ve 20. kole extraligy se Zlínem 1:2. Karlovy Vary ukončily sérii šestí zápasů bez bodu, pod novým koučem Žemličkou totiž vyhrály 2:1 v Pardubicích. Poslední Sparta ukončila v obnovené premiéře pod Jandačem sérii patnácti vyhraných zápasů první Plzně po výsledku 3:2.

Brankář Plzně Tuukka Rask inkasuje gól od Petra Tona ze Sparty (není na snímku). Přihlíží Jaroslav Hlinka ze Sparty  (druhý zprava) a Nicolas St. Pierre z Plzně (vpravo)

Brankář Plzně Tuukka Rask inkasuje gól od Petra Tona ze Sparty (není na snímku). Přihlíží Jaroslav Hlinka ze Sparty (druhý zprava) a Nicolas St. Pierre z Plzně (vpravo) | Zdroj: ČTK

Úspěšný debut na lavičce Vítkovic si odbyl slovenský trenér Peter Oremus, protože jeho tým zvítězil v pražském Edenu nad domácí Slavií 1:0. Litvínov vyhrál v Brně 4:3 v prodloužení, šedesát minut neurčilo vítěze ani v duelu Kladna s Českými Budějovicemi, těm bonusový bod přiřkl druhou brankou v utkání Prospal.

Piráti Chomutov - PSG Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Lušňák (Sikora) - 9. Balaštík, 24. Hamrlík (Balaštík, Veselý). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3409

V první třetině byl lepší Zlín, což vygradovalo brankou v 9. minutě, když skóroval po chybě v rozehrávce domácích Balaštík. Po Sikorově přihrávce ve druhém dějství vyrovnal z hranice brankoviště Luňák, ale zlínští rychle odpověděli. Vítězná trefa přišla z hole beka Martina Hamrlíka a jeho tým si tak posedmé za sebou veze většinu bodů ze soupeřova ledu.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Mrázek, Rutta, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, K. Ton - Důras, Sikora, Hromas - Duda, Gajovský, M. Procházka - Lušňák. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Bartek (Benák) - 39. Zaťovič (Kumstát, Pech), 44. Kumstát (Pech, Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 7428

Hosté sázeli na defenzivu a v útoku byli dlouho neškodní, když ale v závěru druhé třetiny našli odpověď na pardubické vedení 1:0 a když se ujistili, že mají proti sobě mimořádně nervózního a zmateně hrajícího soupeře, přidali na aktivitě a za přispění výborného gólmana Závorky vybojovali velmi cennou výhru - na ledě ČEZ Areny poosmé za sebou. Premiéra Mojmíra Trličíka na východočeské lavičce asi nevyšla podle jeho představ.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, Kočí, Kindl, Ďaloga, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Buchtele, Kousal, T. Nosek - Cetkovský, Beech, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, D. Kohn, Grman, MacDonald, Gulaši, J. Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, T. Káňa - Pohl, V. Polák, J. Doležal ml. - J. Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 11. R. Polák (Ujčík). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:4 Využití: 0:1. Diváci: 3287

Domácí v Edenu, kde se hrál zápas výjimečně kvůli přípravám na finále Davisova poháru v O2 areně, vlétli na svého soupeře ve velkém stylu a hned od první minuty se tlačili před Šindeláře. Jenže marně. Jedinou branku vstřelil v 11. minutě v přesilovce obránce Roman Polák a Ostravané zaznamenali první výhru po sérii čtyř porážek. Nic na tom nezměnil ani navrátilec do sešívaného dresu po zranění Vladimír Sobotka.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc - Hertl, Alinč, Tomica - Skokan, Sobotka, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Voráček, L. Kovář - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. P. Ton, 57. Sekáč (I. Rachůnek), 60. P. Ton (J. Hlinka) - 7. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 60. Balej (Gulaš, Marušák). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5753

Plzeňský Gulaš sice otevřel skóre, ale více než jeho gól hosté z úvodní třetiny nevytěžili. Ve druhé měli Indiáni ještě větší převahu, ale Sparťan Ton dokázal po chybě obrany vyrovnat. Otevřená třetí část posouvala utkání do prodloužení, ale jen do chvíle než přišel strhující závěr. V něm si při extraligové premiéře připsal gól Sekáč v 56. minutě po dorážce. Ještě 58 vteřin před koncem se trefil nejzkušenější Sparťan Ton. Balej pak při powerplay Plzně už jen korigoval stav.

Sparta: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gawryletz, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Vallin - Pacovský, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Sekáč - Hovorka, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba
Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, Marušák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (J. Svoboda), 36. Dočekal (L. Čermák, M. Hořava), 59. H. Zohorna (Divíšek, J. Hruška) - 1. Lukeš (Hübl), 2. Trávníček (Martynek, Stříteský), 13. Kubát (Hübl, Lukeš), 64. R. Pšurný (Trávníček). Rozhodčí: Mikula, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 11:15, navíc Erat 10 min - Brejčák 5 min. a do konce utkání, J. Černý 10 min. a 5 min. a do konce utkání, Posmyk, Hübl oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Vyprodaná hala Rondo viděla zápas plný divokých zvratů. Už po 13. minutách vedl Litvínov 3:0. Kometě se ovšem podařilo vyrovnat v předposlední minutě základní hrací doby díky gólu Hynka Zohorny v přesilovce. Do prodloužení vstupoval Litvínov po trestu za hráčskou lavici v dalším oslabení, které už ale Brno nevyužilo, a tak zápas rozhodla šťastná střela Pšurného.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - L. Čermák, Divíšek, M. Hořava - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Němec - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Jágr (Tlustý, Patera), 54. Jágr (Lukáč, Kameš) - 18. Prospal (Hanzal, M. Michálek), 47. Knotek (L. Květoň, L. Kohn), 65. Prospal. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:4, navíc Šimánek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4246

Kladnu nestačily ani dvě branky a jejich majitele Jaromíra Jágra, protože poprvé jen vyrovnával po gólu Prospala, podruhé zase po Knotkově trefě. Navíc o vítězství českobudějovických rozhodl v poslední minutě prodloužení druhou brankou v zápase Václav Prospal.

Kladno: Chábera - L. Procházka, Piskáček, Židlický, Kameš, Majeský, Doudera, David Růžička - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf - Mertl, Dej, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - L. Květoň, Knotek, Suja. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít