České basketbalistky se pokusí na mistrovství světa překvapit

Postoupí české basketbalistky na mistrovství světa do bojů o medaile nebo si zahrají o páté až osmé místo? Odpověď na tuto otázku nabídne už dnešní čtvrtfinálový program v Karlových Varech. V něm nastoupí naše hráčky v 18 hodin a 30 minut proti Austrálii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky se radovaly z postupu z druhého místa | Foto: ČTK

Pro české basketbalistky je utkání s Austrálií obrovskou výzvou. Soupeřky patří k favoritkám celého mistrovství světa. Často se ale hovoří v případě našich hráček o únavě, která plyne z nabitého programu.

O únavě nechce trenér mluvit

Čtvrtek sice nabídl zápasovou odmlku, jenže ke slovu přišel přesun do Karlových Varů. K potěše hráček tým z Brna využily letecké spojení.

„O té únavě nemůžeme moc mluvit, protože i tím, že to budeme hráčkám stále opakovat – únava tady je, únava tady je – to může také unavit. Prostě se o ní mluvit nebude,“ říká důrazně trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pohoda před Austrálií

Nakonec, pro všechny týmy je to stejné. Jde tedy spíše o psychickou regeneraci a vůbec pohodu v české kabině.

„Ten tým vnímá třetí místo pozitivně a to je pak ta regenerace.“

Nabuzení po Brazílii

Pro české basketbalistky byla největší vzpruhou výhra nad Brazilií. Kolik dodala sil?

„Doufám,že hrozně moc. Teď bude dobrá nálada v týmu a do těch soubojů půjdeme naplno a my se s nimi porveme jak budeme moct,“ slibuje Petra Kulichová. Ostatně, proti světovým šampionkám z roku 2006 nemají naše hráčky co ztratit.

Navíc i v Karlových Varech očekávají bouřlivé prostředí a skvělou atmosféru, která je patřičně nabudí. Češky tentokrát nastoupí v dresech červené barvy a přejí si, aby také diváci přišli do hlediště KV Arény stejně oblečeni a pomohly vytvořit peklo, ve kterém by se Australanky usmažily.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme