EL: Basketbalistky USK Praha odvetu s Tarantem nezvládly

Ve druhém utkání osmifinále Evropské ligy prohrály basketbalistky USK Praha doma s Tarantou 73:75. V sérii na dva vítězné zápasy tak hostující tým vyrovnal na 1:1. Rozhodující utkání se bude hrát ve středu v Itálii.

Hráčky ZVVZ USK Praha

Hráčky ZVVZ USK Praha | Foto: www. uskbasketbalpraha.cz

Pražské družstvo nezvládlo zejména závěr utkání. I když se jim nedařilo ve střelbě, v poločase vedli o devět bodů. Ještě na začátku poslední čtvrtiny vedli o osm, přesto se radovaly soupeřky.

00:00 / 00:00

Hráčky Taranty přešly ze zónové na osobní obranu a začaly stahovat náskok USK. Tři minuty před koncem zápasu se dostaly do vedení, které udržely až do závěrečného hvizdu. Nejlepší střelkyní celého zápasu byla hostující Youngová, která zaznamenala 24 bodů, v pražském týmu se nejvíce činila s dvaceti body Whalenová.

Utkání osmifinále Evropské ligy basketbalistek:

ZVVZ USK Praha - Cras Basket Taranto 73:75 (17:25, 45:36, 62:54)
Nejvíce bodů: Whalenová 20, Miltonová-Jonesová 19, Pecková 8, Elhotová 7 - Youngová 24, Mahoneyová 13, Godinová 11. Rozhodčí: Gorškov (Rus.), Kudlicki (Pol.), Cziffra (Maď.). Fauly: 16:18. Trestné hody: 22/12 - 18/11. Trojky: 3:2. Diváci: 1050. Stav série: 1:1.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít