Skifař Synek se po semifinále MS uklidnil a vyhlíží poslední závod

Čeští skifaři odjížděli na mistrovství světa v jihokorejském Čchungdžu s medailovými nadějemi. A Mirce Knapkové s Ondřejem Synkem už zbývá ke splnění tohoto cíle jen zvládnutí jedné jízdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Oba totiž postoupili suverénně do nedělních finále. Synek byl navíc mezi muži v semifinále nejrychlejší a dvoukilometrovou trať doslova prolétl jako stíhačka.

„To nevím, ono to nejde brát podle času, vítr se strašně mění, každé tři minuty fouká jinam, takže to nejde porovnávat. Uvidíme až ve finále, jsem rád, že jsem do něj postoupil,“ říká spokojeně mistr světa z roku 2010.

Po čtvrtfinále byla ale jeho nálada úplně jiná. Sice vyhrál, na trati se ovšem dobře necítil. A nespokojenost ho paradoxně nakopla k výbornému výkonu v semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek zvládl semifinále a před finále se cítí dobře

„To není zklamání, ale naštvání z toho, že mi to nešlo. Když se člověk zdravě naštve, což jsem měl třeba i na mistrovství světa na Novém Zélandu, kdy mě porazil domácí závodník v semifinále, ale ve finále už to šlo samo. Takže doufám, že mi to vydrží až do finále,“ věří Ondřej Synek, který ale ještě ve středu mluvil i o tom, že vůbec nemusí do finále postoupit.

A nervózní nebyl jenom on, ale i trenér Milan Doleček. „Já si myslím, že pro nás oba to bylo od čtvrtfinále do semifinále hodně napínavé. Ale spadlo to z něj po prvních 250 metrech, kde bylo vidět, že mu nikdo neujel a bylo na to hezký pokoukání. Spadl mi kámen ze srdce už dřív než v cíli,“ oddechl si kouč elitního skifaře.

Podle Milana Dolečka pomůže suverénní jízda Ondřeji Synkovi i pro finále. „Hodně, protože sklouznul do svého tempa, pohody a pocitu. Zachránilo se to.“

Protivítr, nebo povítr? Synkovi je to už jedno.

O zlato by měli v Čchungdžu podle všech předpokladů bojovat hlavně Synek a Němec Marcel Hacker, všichni skifaři ale můžou mít jednoho společného protivníka.

„Bude záležet, jak bude foukat, protože když je vítr proti, tak se rozdíly rychleji natáhnou a dělají se větší rozdíly. Když bude foukat vítr zezadu, tak je to zase naopak. Do kiláku to všichni napálí a pak se bude rozhodovat na 750 metrech,“ prorokuje český reprezentant, který se ale podobných podmínek nebojí.

„Když jsem byl mladej, tak mě to rozhazovalo pořád, protože jsem nesnášel protivítr, a naopak mi vyhovoval povítr nebo žádný. Teď už jsem se dostal do takového stádia, že mi to je jedno,“ dodává Ondřej Synek.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme