DC: Tenista Lukáš Rosol by si proti Wawrinkovi troufl i na pětisetový zápas

Dlouho čekal na svou šanci a teď ji může využít. Český tenista Lukáš Rosol nastoupí ke svému prvnímu zápasu v Davisově poháru za nerozhodnutého stavu a chce při tom využít i některých zkušeností a předností. Třeba s dlouhými pětisetovými zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislas Wawrinka (vlevo) a Lukáš Rosol se utkají v úvodní dvouhře zápasu Švýcarsko - Česko v Davis Cupu | Zdroj: ČTK

„Myslím si, že určitě umí hrát. Porazil dobré soupeře v pětisetových zápasech. První zápas nemá co ztratit. Wawrinka je lepším, zkušenějším hráčem, ale nějaké zkušenosti Rosol má, protože když porazil ve Wimbledonu Nadala na centru, tak si myslím, že to pro něj bude dobré,“ naráží daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil na zatím nejslavnější vítězství Lukáše Rosola ve Wimbledonu, ale třeba také některé starší pětisetové výhry.

Třeba na předloňském Roland Garros dokázal český tenista uspět hned dvakrát za sebou, dokonce porazit v té době člena nejlepší světové desítky Rakušana Jürgena Melzera.

Přehrát

00:00 / 00:00

O první daviscupový bod bude ve Švýcarsku bojovat Lukáš Rosol

„Ještě se mi nestalo, že by mi v 5. setu došly síly, a věřím, že tomu nebude jinak, protože se cítím fyzicky dobře a myslím si, že když se dostanu do toho 5. setu, tak mám trochu výhodu. Alespoň to tak cítím.“

Rosol si na dlouhé zápasy věří

Lukáš Rosol zatím dlouhé zápasy zvládá a pokaždé, když na pátou sadu dojde, psychicky ožije a cítí převahu nad soupeřem, ať už to je kdokoli. Pomáhají mu v tom vítězné zkušenosti, ale prý také trénink.

„Dobře trénujeme, snažíme se být připraveni na ty dlouhé zápasy a upravujeme kvůli tomu tréninky. Trénujeme tři, čtyři hodiny vkuse a to několikrát,“ říká Lukáš Rosol, který by se nebránil pětisetovému zápasu ani dnes, kdy rozehraje daviscupové utkání ve Švýcarsku.

V duelu s domácí jedničkou Stanislasem Wawrinkou rozhodně nebude favoritem, a tak jakýkoli jiný scénář než snadná výhra Švýcara by byla překvapením i pro kapitána Jaroslava Navrátila.

„Wawrinka bude v domácím prostředí. Po Austrálii je myslím v dobré formě, viděl jsem ho v tréninku a ta forma mu zůstala. První den, když se nic nestane, tak budu spokojen s výsledkem 1:1.“

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme