Jediným úkolem je záchrana, říká tenista Radek Štěpánek

Pokud fandíte daviscupovým reprezentantům, zřejmě se Vám ulevilo. Oba nejlepší čeští tenisté jsou po zdravotních problémech v pořádku, a tak od nás o jejich zápasech v baráži o záchranu v elitní sérii dnes i po celý víkend průběžně uslyšíte. Nejdříve Vás budeme z Bukurešti informovat o duelu Radka Štěpánka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tenista Radek Štěpánek se před lety vracel do daviscupového výběru kvůli tomu, aby se mohl pokoušet vyhrát slavnou salátovou mísu. Ale teď v Rumunsku stojí před mnohem skromnějším cílem. Spolu s Tomášem Berdychem a dalšími členy týmu se bude snažit reprezentaci v elitní sérii zachránit. Tak, aby se bojů o prestižní trofej ještě vůbec někdy mohl zúčastnit.

„Do doby, kdy budou síly, se chceme ještě porvat o mísu. Dvakrát jsme byli docela blízko, měli jsme to dobře rozehrané. Teď se ale musíme soustředit na toto utkání, zachránit se ve Světové skupině, abychom mohli případně příští rok útočit na další mety,“ udává priority Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté dnes zahájí daviscupové utkání s Rumunskem o udržení ve Světové skupině

Domácí Rumuni by neměli být protivníci, kteří by měli tento plán uzdravenému Radku Štěpánkovi překazit, tím spíš, když jejich největší hvězda Victor Hanescu k velkému úžasu přítomných trénuje na vedlejším dvorci, a tak to i kvůli omluvence nejlepšího tenisty v zemi aktuálních soupeřů zůstane. Navzdory velkému vedru a zřejmě i temperamentnímu publiku.

„Oni nemají co ztratit, takže můžou hrát daleko uvolněněji, než by asi normálně hráli. Na to musíme být připraveni, zajistit do neděle tři body - to je jediný úkol, který tady máme.“

O ten první bod bude Radek Štěpánek bojovat od deseti středoevropského času. Radiožurnál bude posluchače jako jediné z českých médií přímo z místa průběžně informovat.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme