Radek Štěpánek skončil na US Open v osmifinále

Český tenis už nebude mít na US Open své zastoupení ve dvouhře. Rozhodla o tom porážka Radka Štěpánka ve čtvrtém kole turnaje se Srbem Novakem Djokovičem. Štěpánek se světovou čtyřkou prohrál 1:6 a dvakrát 3:6.

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | Zdroj: ČTK

Daviscupový reprezentant se po zápase nechal slyšet, že zažil klasický "den blbec". Často chyboval, neměl timing a nepomohl si ani servisem. Přesto je pro něj účast v osmifinále nejlepším výsledkem na US Open v kariéře.

00:00 / 00:00

O Štěpánkově prohře v New Yorku informuje reportér Radim Sajbot

Čtvrtfinále ale bylo pro Štěpánka hodně vzdálené a za celý zápas to nevypadalo, že by se mu mohl přiblížit. První sadu prohrál za 23 minut jednoznačně 1:6 a stejně vstoupil i do druhého setu. V něm sice dokázal snížit stav z 1:4 ba 3:4, pak už ale znovu dominoval Srb.

Štěpánek se snažil o útočnou hru, ale nedařilo se mu. Naopak Djokovičovi vycházely prohozy na síti. Vyrovnaný úvod třetího setu pak zlomila Štěpánkova ztráta servisu v šesté hře. Srb byl v utkání lepší prakticky ve všech ukazatelích a za hodinu a tři čtvrtě si v klidu došel pro výhru 6:1 a dvakrát 6:3.

Štěpánek: zápas mi nevyšel

Po vyřazení Petry Kvitové od Belgičanky Wickmayerové tak český tenis ztratil na US Open posledního zástupce ve dvouhře. Jediným Čechem v soutěži tak zůstává Lukáš Dlouhý, který je s společně Indem Leanderem Paesem ve čtvrtfinále čtyřhry. Tam narazí na Jihoafričana Moodieho s Belgičanem Normanem.

Radim Sajbot, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít