Martina Sáblíková vyhrála mistrovství Evropy ve víceboji

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála mistrovství Evropy ve víceboji v italském Collalbu a obhájila tak titul nejvšestrannější rychlobruslařsky starého kontinentu. Její reprezentační kolegyně Karolína Erbanová skončila desátá, další česká závodnice Kateřina Novotná obsadila devatenácté místo.

Rychlobruslení, Martina Sáblíková, Mistrovství Evropy 2011 v Collalbu

Rychlobruslení, Martina Sáblíková, Mistrovství Evropy 2011 v Collalbu | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková se de čela průběžného pořadí posunula po závodě na 3000 metrů a už před sebe nikoho nepustila. Na patnáctistovce skončila druhá za největší soupeřkou Wüstovou a v závěrečném závodě na 5000 metrů dominovala, když vyhrála nizozemskou rychlobruslařkou s náskokem více jak 10 vteřin. Celkově na ní Wüstová ztratila 1,36 bodu.

O jedno místo si oproti loňskému roku pohoršila Karolína Erbanová. Po závodě na 1500 metrů byla sice na průběžné sedmé pozici, ale závěrečná „pětka“ se jí nepovedla a klesla na 10. místo. Třetí česku závodnicí byla úřadující evropská šampiónka v shorttracku Kateřina Novotná. Ta obsadila 19 pozici a do závěrečného závodu na 5000 metrů se nekvalifikovala.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít