Vysmátý Lukáš Bauer nešetřil po Jizerské padesátce vtipem

Někdo z nás se učí rychleji, jiný potřebuje více času, aby si novou dovednost osvojil. Lukáš Bauer to zvládl mezi maratónskými běžci na lyžích přímo bleskově. Před svým prvním startem v seriálu dálkových běhů nevěděl, co od sebe i soupeřů může čekat a na startu byl trochu nervózní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer projíždí cílem Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

Na trati Jizerské padesátky ovšem tenhle pocit dokonale odhodil, při své premiéře doběhl na druhém místě. V cíli tak byl i za velkého mrazu samý úsměv a vtip.

„Měl jsem jenom strach, abych nezmrznul, protože laufaři těžký chleba mají. Abyste byl v devět na startu, tak jsme v 6:30 měli snídani, v 7:20 jsme odjížděli z hotelu, 7:40 jsme měli být na Nové louce, v 8:20 jsme museli mít vytestované lyže a jet s baťůžkem z Nové louky sem,“ popisoval Bauer.

A pokračoval. „Od 6:20 jsem se nezastavil a říkal jsem si: No teda, tak na tohle se můžu vyprdnout. Zlatý ‘Světák‘, kde startujeme v jednu hodinu odpoledne. A ideální start je pro mě kolem 10-11 hodiny.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vysmátý Lukáš Bauer nešetřil po Jizerské padesátce vtipem

Jenže tentokrát už byl Bauer třináct minut po jedenácté hodině v cíli, jen o necelou půlminutu později než vítěz Anders Auckland z Norska. Před startem bojoval nejlepší český lyžař nejen s netradičně brzkým vstáváním, ale i s teplotami, které většině ostatních lyžařů vyhovovalo.

„Vyběhl jsem před hotel a viděl jsem, že je -11 a začal jsem plašit, co na sebe obléknu. Protože já mám rád teplo. A laufaři mi řekli: No jo, ale my jezdíme jenom v trenkách a podkolenkách, ať je jakákoli teplota. A ctí zásadu, že když je ti zima, tak máš jet rychleji,“ vyprávěl Bauer.

A rozhodně tím svůj proslov nekončil. „A já říkám: No jo, ale mně když je zima, tak zmrznu a nejsem schopný jet. Koukali na mě blbě, když mi nestačily jenom spodky, ale bral jsem si spodky s windstopperem zepředu. Mysleli si, že jedu na severní pól. A i tak mi byla na Nové louce zima a přemýšlel jsem, že si vezmu dvě trika a podobně.“

A Lukáš Bauer měl ještě jeden nový zážitek. „Před startem jsme samozřejmě v tomhle množství lidí měli trošku chaos v tom, že jsme nemohli najít člověka, který měl pro nás závodní lyže. A samozřejmě jsem se bál na startu, abych se tam nerosekal. Nakonec všechno proběhlo dobře.“

Do masového závodu nastoupilo skoro pět tisíc lidí. Většina z nich si nechala své lyže navoskovat poté, co vystála frontu u servisních stánků. To samozřejmě u závodníka zvyklého na vysoký standard a alchymii přípravy nepřicházelo v úvahu.

Bauer řešil jiný problém - z osobních důvodů mu tentokrát nemohl přichystat lyže osobní servisman Vít Fousek. A tak se téhle úlohy ujal reprezentační trenér Miroslav Petrásek.

„Že by byl nějak nadšený, že sem musí během ‘Svěťáku‘ v Liberci jet a zaskočit za Fouse, namazat mi – byl tady už před šestou hodinou ráno – tak to nebyl. Nezrazoval mě od toho, ale i tím, že měl hodně nabitý den, tak by byl samozřejmě asi radši, kdybych nejel. Ale myslím, že taky musí být spokojený, že nejen naši sprinteři se předvádí ve Vesci, ale že jsem ten prapor taky trošku držel,“ libuje si Lukáš Bauer.

Hlavní postava letošní Jizerské padesátky navíc mezi dálkové běžce do konce sezóny ještě jednou zavítá.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme