Rezervace Dja v pražské zoo se rozrostla o gorilí mládě. Samice Duni porodila za necelou hodinu

V Praze se po sedmi letech narodilo další mládě gorily. Samice Duni porodila v úterý večer, malá gorila je v pořádku a zdravá, uvedla pražská zoo. Rezervace Dja, kde zvířata žijí, bude ve středu uzavřená. Pro veřejnost se otevře ve čtvrtek s tím, že bude platit přísný zákaz používání fotoaparátů a kamer. Objektivy by totiž mohly vyprovokovat 26letého otce mláděte Kisumu k agresivnímu chování a mohl by malé gorile ublížit, uvedla zoo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládě gorily v náručí matky Duni

V Praze se po sedmi letech narodilo další mládě gorily. Na snímku je jen pár hodin po porodu v náručí gorilí matky Duni | Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

„Porod byl rychlý, a přestože je samice Duni prvnička, zvládla vše bez sebemenších potíží. První kontrakce jsme pozorovali zhruba ve čtvrt na devět večer, přičemž už o necelou hodinu později bylo mládě na světě,“ popsal průběh porodu kurátor savců Zoo Praha Pavel Brandl.

„Ostatní členové skupiny si Duni během porodu a po něm příliš nevšímali, jediný, kdo příchod nového mláděte zvídavě pozoroval, byl sedmiletý sameček Ajabu – až doposud poslední gorilí mládě narozené v Zoo Praha,“ dodal.

Mládě se narodilo osm minut po deváté hodině a ještě v noci začalo sát mateřské mléko. Zatím není jasné, jakého je nový přírůstek pohlaví. Babičkou mláděte je Moja, první gorila narozená Česku.

ava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme