Testem antivirů pro Android neprošly dvě třetiny programů. Uspěly jen velké firmy

Většina antivirových programů pro operační systém Android, které jsou na trhu, neodhalí ani třetinu závadných aplikací z roku 2018. Vyplývá to z testu společnosti AV-Comparatives. Ta prověřila 250 antivirových programů. Poměrně nízké požadavky splnilo jen 80 z nich – většinou produkty velkých firem.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle testu je většina antivirových programů pro mobilní telefony nedostatečná. (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Aby antivirový program testem AV-Comparatives prošel, musel detekovat nejméně 30 procent závadných aplikací ze vzorku 2000 programů z roku 2018 a nehlásit žádný falešný pozitivní nález.

Před třiceti lety se začal šířit první počítačový červ. Jeho autora museli soudit podle nového zákona

Číst článek

Třiadvacet programů, mezi které patřily například české AVG, ESET, Kaspersky Lab, Symantec nebo McAfee, dokázalo detekovat 100 procent závadných aplikací a nehlásit falešný pozitivní nález. Dalších 14 mělo výsledek přes 99 procent.

Úplně propadly programy od amatérů nebo firem, které se nezabývají kybernetickou bezpečností. Podle AV-Comparatives v některých případech antivirové aplikace vůbec nezkoumaly kód testované aplikace.

Pouze kontrolovaly, jestli se testovaný objekt nachází na whitelistu nebo blacklistu (seznamu zakázaných a povolených názvů, aplikací a podobně). Stačilo tak například změnit název souboru a „antivir“ škodlivou aplikaci neodhalil.

Dvaatřicet z testovaných aplikací už podle serveru inSmart, který na výzkum společnosti AV-Comparatives upozornil, už na Play Storu nenajdete.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme