Apple i Samsung představily nové tablety. Jeden míří na studenty, druhý na dělníky a projektanty

Výrobci tabletů se perou o zákazníky. Americký Apple představil nový rychlejší iPad s tužkou. Samsung chce zase uspět s odolným tabletem pro zaměstnance, kteří pracují venku.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tablet (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Asi největší novinkou je elektronická tužka, kterou dříve měly jen některé iPady. Podle výkonného ředitele firmy Apple Tima Cooka je nový přístroj stavěný hlavně pro studenty. „Věříme v sílu vzdělávání a vytváření příležitostí. Jsme nadšení, co všechno naše výrobky dokáží pro zlepšení výuky. Nový iPad bude fungovat i s apple tužkou. Je to průlomové zařízení. Se všemi aplikacemi otevírá studentům úžasný tvůrčí potenciál,“ říká Cook.

Nový tablet má taky lepší čip, software i displej s rychlejší odezvou. Baterka by měla vydržet o něco déle než 10 hodin. Studenti za iPad zaplatí méně - v přepočtu je vyjde na něco přes šest tisíc korun.

Nový tablet nedávno představil i jeden z největších konkurentů Applu jihokorejská společnost Samsung. Tablet Galaxy Tab Active 2 cílí hlavně na zaměstnance, kteří pracují venku a potřebují odolnější zařízení - jako například projektanti a dělníci na stavbách. Nový tablet vydrží pády a je taky odolný proti vodě.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme