Microsoft 14. ledna ukončí podporu systému Windows 7. Pro hackery bude snazší se do počítače dostat

Blíží se konec oficiální podpory operačního systému Windows 7. Společnost Microsoft přestane 14. ledna vydávat nové aktualizace. Windows 7 bude i nadále na počítačích fungovat, pro hackery ale bude snadnější prolomit zabezpečení takového přístroje.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Windows 7 nebude mít od 14. ledna nové aktualizace

Windows 7 nebude mít od 14. ledna nové aktualizace | Foto: Alex McCabe | Zdroj: https://www.flickr.com/

Vůbec nejrozšířenější operační systém společnosti Microsoft končí po deseti letech své existence. Problémy se tak dají čekat ve státní správě, v nemocnicích nebo ve firmách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Windows 7 v lednu končí, pro hackery bude snadnější se do systému dostat

„Mnoho firem provozuje na tomto operačním systému své počítačové stanice, případně softwarové vybavení některých strojů,“ vysvětlil Evžen Reitschläger z Asociace malých a středních podniků.

Podle manažera společnosti Microsoft Petra Váši pak kromě Windows 7 firma v roce 2020 ukončí podporu i dalších programů. „Především se jedná o kancelářský balík Office 2010. I v tomto případě doporučujeme zákazníkům zvážit přechod na některou z aktuálních verzí jako je Office 365 nebo Office 2019,“ přiblížil.

Místo končícího systému pak Microsoft doporučuje instalaci verze Windows 10. Ty jsou dosud posledním operačním systémem, který Microsoft pustil do světa.

Možný je i upgrade. Ten převede počítač z předchozí verze systému Windows – například Windows 7 nebo Windows 8.1 – na verzi Windows 10.

Upgrade můžete provést na svém stávajícím zařízení, ačkoli společnost Microsoft doporučuje používat Windows 10 na novém počítači, abyste mohli využívat nejnovější funkce a vylepšení zabezpečení, píše výrobce na svých stránkách.

Tereza Beránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme