Ovčáček mlží. Proč Zeman chyběl v povolebním rozhovoru TV Barrandov? 'Řešíte nesmysly,' vzkazuje mluvčí

Znovuzvolený prezident Miloš Zeman s novináři po vyhlášení výsledků příliš nekomunikoval. Vystoupil na tiskové konferenci, kde poděkoval za hlasy, a v půl sedmé večer se měl objevit v pořadu TV Barrandov. Televize ale vysílání posouvala, nakonec ho zrušila úplně. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale na dotaz Českého rozhlasu neupřesnil, co bylo důvodem změny. „Řešíte nesmysly,“ vzkázal serveru iROZHLAS.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ve volebním štábu Miloše Zemana. | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Bezprostředně po oznámení výsledků druhého kola prezidentské volby přinese televize Barrandov svým divákům exkluzivní povolební rozhovor generálního ředitele Jaromíra Soukupa s prezidentem České republiky Milošem Zemanem,“ avizovala v sobotu televize Barrandov. Speciální pořad Týden s prezidentem měla plánováno na 18.30.

V plánovaný čas ale pořad nezačal a televize poté jeho vysílání odkládala, až ho odložila úplně. Na sociální síti poté informovala diváky, že pořad ruší úplně.

Nenadálé změny

„Během celého dne jsme vás zvali na sledování speciálního vydání TÝDNE s prezidentem na Barrandov.tv, kde se měl Miloš Zeman vyjádřit k výsledkům prezidentské volby. Tato účast v přímém vysílání byla zastoupením pana prezidenta opakovaně přislíbena, z důvodu nenadálých změn v programu hlavy státu však byla na poslední chvíli zrušena,“ napsala televize na facebooku. Ředitel televize Jaromír Soukup to pak na dotaz serveru iROZHLAS.cz zopakoval v SMS.

Redakce proto oslovila hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka s dotazem, co bylo důvodem nepřítomnosti prezidenta Zemana, případně zdali bude za pořad náhrada.

„Pan prezident v těchto dnech nebude poskytovat žádné rozhovory. Proto jsem všechny žádosti odmítl,“ odpověděl.

Redakce se proto doptala, proč tedy TV Barrandov uvedla, že rozhovor jí byl „opakovaně přislíben“, ale nakonec kvůli „nenadálým změnám“ zrušen. Na to už ale hradní mluvčí nereagoval. „Řešíte nesmysly,“ vzkázal pouze.

SMS konverzace s Jiřím Ovčáčkem

iROZHLAS.cz: Z jakého důvodu se pan prezident neúčastnil slibovaného pořadu na TV Barrandov v 18:30? Co bylo důvodem? A bude za pořad náhrada?
Jiří Ovčáček: Pan prezident v těchto dnech nebude poskytovat žádné rozhovory. Proto jsem všechny žádosti odmítl.

Proč tedy TV Barrandov rozhovor avizovala? Televize uvedla, že jste jim rozhovor „opakovaně přislíbili“, ale poté došlo k „nenadálým změnám v programu“ pana prezidenta. O co se jednalo?
Řešíte nesmysly. Chápu, že vás včerejšek (sobota; pozn. red.) zdrtil, ale neměla byste to opravdu přehánět. Jste zaměstnankyní média veřejné služby, ne aktivistkou. Odpověď jste obdržela. Jasnou.

Dovolím si vám připomenout, že tu nejste od toho, abyste hodnotil moje otázky či mou práci. Coby státní úředník máte v popisu práce odpovídat na otázky médií, jedné jste se prozatím vyhnul a nahradil ji osobním útokem. Odpovíte, prosím, či nikoli?
Už jsem vám odpověděl. Chovejte se laskavě slušně.

Alespoň krátce se staronový prezident Zeman zastavil u novinářů, když zpovídali jeho předchůdce Václava Klause. Ten mu přišel poblahopřát s tím, že k volebnímu výsledku sám přispěl zhruba pěti procenty.

No to si fandíš, dobře,“ zhodnotil to nejdříve Zeman, pak ale svému „kamarádovi“ zásluhy přiznal. Takzvané pražské kavárně pak Zeman vzkázal "shut up." Přepis celého rozhovoru si můžete přečíst ZDE.

Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme