Policisté budou jezdit ve speciálních Land Roverech Defender. Třicet aut má stát přes 65 milionů korun

Policie získá nové vozy Land Rover Defender 110. Výběrové řízení na 30 kusů vyhrála společnost Dajbych. Zástupci firmy v úterý představili prototyp speciálně upraveného vozidla, které téměř odpovídá vozům požadovaným policií. Společnost s ním chce uspět u dalších bezpečnostních složek a institucí, nabízet ho chce i armádě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté budou jezdit ve speciálních Land Roverech Defender. Speciálně upravené auto, které je na fotografii, téměř odpovídá vozům požadovaným policií. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Dajbych podle rámcové smlouvy, která byla zveřejněna v registru smluv, dodá policii vozy do roku 2023, policie za 30 kusů zaplatí 65,4 milionu korun s DPH.

V úterý představený prototyp vozidla vznikl podle Tomáše Petrů, manažera marketingu firmy Dajbych, jako demonstrátor pro případné další zájemce. Vůz společnost dovybavila oproti běžně vyráběné verzi například navijákem se syntetickým lanem zabudovaným do nárazníku, zvýšeným sáním, masivními tažnými oky, střešním nosičem nebo výsuvným žebříkem.

VIDEO: Auto srazilo policistu kontrolujícího zákaz cestování mezi okresy. Zraněn byl lehce, už je v práci

Číst článek

Posádka může použít také výstražná zvuková a světelná zařízení nebo speciální světlo. Do zavazadlového prostoru byl také zabudován kolejnicový systém.

„Svou technickou specifikací je téměř shodný s vozy, které v tomto roce dostane právě Policie ČR,“ uvedla firma. Vozidlo má třílitrový šestiválcový dieselový motor. Podle zástupců firmy zvládne náročný terén včetně vysokých nájezdových úhlů a brodivosti.

Nabízené Land Rovery Defender 110 jsou vyráběny ve slovenské Nitře, další úpravy pak zajišťuje česká společnost Dajbych nebo její čeští partneři.

„To nahrává nejen například snadné logistice, bezpečnosti dodávek, ale také avizované možnosti společných nákupů pro české a slovenské ozbrojené síly a bezpečnostní složky ve formátu G-G (vláda-vláda),“ uvedla firma.

O firmě Dajbych

Firma Dajbych se zaměřuje na vojenské a policejní složky dlouhodobě. Podle firemního webu dodala například podvozky pro armádní sanitní vozy Iveco, vyvinula také průzkumné vozidlo LRPV Gepard, který vychází z platformy Toyoty Land Cruiser řady 70. Dajbych chce s tímto projektem uspět při náhradě nyní armádou používaných Land Rover Defender Kajman.

Pro hasiče firma nedávno postavila speciál RZA (rychlý zásahový automobil) na třínápravové platformě Toyota Hilux, který je určený pro hašení elektromobilů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme