Návštěva Benátek vyjde turistům dráž. Město zavádí poplatek tři eura

Vidět Benátky a zemřít, ale předtím ještě zaplatit zvláštní poplatek. Tak by se dalo parafrázovat slavné rčení o jiném italském městě. Vstup do Benátek bude od května stát tři eura, to znamená v přepočtu asi 77 korun. Poplatek čeká turisty, kteří nebudou přespávat v hotelu. Ti totiž i teď do městské pokladny přispívají.

Benátky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italské Benátky | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Pohled na gondoly ve slavných kanálech, procházka po náměstí svatého Marka nebo fotka před dóžecím palácem přitom můžou ještě podražit. V dalších letech počítá benátská radnice s novým ceníkem. Jednodenní turisté by platili až 10 eur, tedy 260 korun, v závislosti na tom, kdy zrovna do města přijedou.

Rakouské hory si loni vyžádaly 268 obětí, o 22 méně než v předchozím roce

Číst článek

„Lidé budou jezdit dál, ale po příjezdu budou překvapení, že musí zaplatit, aby se vůbec mohli podívat na Benátky. Město už je turisty přeplněné. Doufám ale, že díky poplatkům se dočkáme většího komfortu, třeba většího počtu veřejných toalet,“ domnívá se průvodkyně ruských turistů Tatiana.

Právě vysokými náklady na zajištění čistého a bezpečného města argumentuje starosta Benátek Luigi Brugnaro. A Mara Manenteová, která se na benátské univerzitě zabývá cestovním ruchem, mu dává za pravdu.

„Náklady na údržbu nemůžou nést jenom místní. Musíme najít férové řešení, aby každý nesl svůj podíl,“ citoval Manenteovou Radiožurnál.

Nového poplatku se kromě turistů, kteří si zaplatí nocleh, vyhnou například i ti, kteří jedou do města navštívit rodinu, pracovat, studovat nebo třeba k lékaři či soudu.

Podle stánkaře Ludovica poplatek možná odradí ty, kteří o Benátky tolik nestojí, ale jejich ztrátou prý město zase o tolik nepřijde. Padesátitisícové město navštíví každý rok na 30 milionů lidí.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme