Armáda nakoupí až 280 nafukovacích stanů za 200 milionů korun

Armáda nakoupí až 280 polních nafukovacích stanů za 200 milionů korun. Rámcovou smlouvu na nákup s italskou společností G&G Partners SRL dnes podepsal náměstek ministra obrany Filip Říha, uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě. První stany by armáda mohla převzít v příštím roce, vojákům poslouží při cvičeních doma i při nasazení v zahraničních operacích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Filip Říha (vlevo) a jednatel společnosti G&G Partners SRL Massimo Gnecchi | Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Do tendru na dodání stanů se přihlásili čtyři zájemci, ministerstvo obrany vybralo italskou společnost G&G Partners SRL. Na základě rámcové smlouvy česká armáda nakoupí minimálně 105 stanů, nanejvýš 280. Celková výše nákladů bude záležet na počtu odebraných stanů, nepřesáhne 199,75 milionu korun včetně DPH.

Stany musejí ještě před konečným nákupem projít zkrácenými vojskovými zkouškami. Pokud budou zkoušky úspěšné, měla by armáda první stany převzít před koncem příštího roku. Armáda bude stany objednávat podle potřeby, smlouva umožňuje několik menších dodávek i velkou jednorázovou objednávku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme