Bezdomovec František, který před čtyřmi lety vyhrál 30 milionů korun, stále čeká na peníze

Bezdomovec František stále čeká na svoji třicetimilionovou výhru z loterie. Soud mu ji pravomocně přiznal už před dvěma měsíci. Dvojice, která ho o zisk připravila, ale nic platit nechce. Miroslav Šoška už sedí za podvod ve vězení a jeho partnerka Jana Černá nehodlá peníze vracet. Naopak dál bydlí ve vile v Klánovicích, kterou si s partnerem za peníze z výhry pořídili. Pokud se to do konce měsíce nezmění, chce Františkova zmocněnkyně Veronika Beerová vymáhat miliony exekučně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec Miloš Hudeček spí na lavičce na peróně | Foto: Michal Záboj

Honosná, rozsáhlá vila s bazénem upoutá v tiché ulici už na první pohled. Před čtyřmi lety si ji v Klánovicích koupili Jana Černá a Miroslav Šoška.

Sídlo vypadá opuštěně, po velké zahradě pobíhají jen dva psi. Podle sousedky tady ale paní Černá stále bydlí: „Opuštěné to není. Ona je tam se dvěma dětmi.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O případu bezdomovce Františka, který vyhrál peníze v loterii, natáčela redaktorka Petra Benešová

Po chvíli u vily zaparkuje bílá škodovka. Za volantem je majitelka domu. „Bydlím tu a stále budu. A odvolám se k Nejvyššímu soudu. Trvám na tom, že si to pan František vymyslel,“ uvádí Černá.

Mladá černovlasá žena chce o peníze z loterie nadále bojovat. Tvrdí, že je nevinná a výherní tiket byl její.

Už při vyšetřování případu policie zajistila Janě Černé a jejímu partnerovi Miroslavu Šoškovi peníze na účtech, klánovickou vilu i automobil. Pražský městský soud teď v nejbližších dnech rozhodne, kdo a jak bude nakládat s majetkem.

Odsouzení by měli bezdomovci vrátit miliony, které před čtyřmi lety vyhrál ve Sportce, jak popsal Jan Fořt, mluvčí Vrchního soud v Praze, kam se oba partneři odvolávali:

„Pokud se týká náhrady škody, tak rozsudkem Městského soudu v Praze bylo rozhodnuto tak, že oba obžalovaní jsou povinni poškozenému uhradit 25 milionů a asi 360 tisíc korun. Tím, jak rozhodl Vrchní soud v Praze, jsou obě rozhodnutí pravomocná, To znamená, že má v ruce exekuční titul k vymáhání této částky.“

Chce si koupit byt a žít jako člověk

Kvůli dalším pěti milionům korun se pak František obrátí na civilní soud. Starší muž už dřív řekl, co si za peníze koupí. „Chci si koupit byt a žít jako člověk,“ popisoval krátce po rozhodnutí soudu.

Františkova zmocněnkyně Veronika Beerová chce na peníze čekat už jen do konce měsíce. Pak s Františkem zažádají o exekuci. Zatímco Jana Černá je ještě na svobodě, Miroslav Šoška už nastoupil do vězení na šest let. Jak složité by bylo případné vymáhání peněz po odsouzených, popisuje mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová:

„Úřední korespondence se dlužníkovi doručuje do věznice a současně se postihuje majetek, který má. V případě vězení můžeme také uvažovat o tom, že lze provádět srážky z odměn, které vězeň pobírá."

Kdy nakonec František peníze dostane, není zatím vůbec jisté. Právník Miroslava Šošky Martin Horák se nechtěl k případu vyjadřovat. Odsouzení zvažují dovolání k Nejvyššímu soudu.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme