John premiérovi vysvětlil svou cestu do Krnova vrtulníkem

Premiér Petr Nečas si vyslechl vysvětlení ministra vnitra Radka Johna, proč na ocenění policistů i obyvatel Krnova o uplynulém víkendu letěl vrtulníkem. Podle předsedy vlády by měl ministr v době úspor a vládních škrtů zvážit, jestli by nebylo vhodnější absolvovat podobné cesty autem, jehož provoz je výrazně levnější. Ministr vnitra Radek John ale znovu zopakoval, že jen využil prázdné místo ve vrtulníku, který měl cvičný let do Ostravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Radek John (Věci veřejné) přichází na zasedání vlády | Foto: Tomáš Adamec

„Já bych navíc mohl jet svým autem, ale byly by to dvojí náklady, za vrtulník i za auto. Toto je běžná praxe, je k dispozici počet nalétaných hodin, kterými létali ministři vnitra v uplynulé době, ale nezatížilo to nikdy rozpočet policie. Nejedná se o náklady navíc, jsou to běžné náklady,“ uvedl John.

„Pan ministr mi objasnil důvody, proč vrtulník použil, nicméně přesto jsem ho požádal, zda by bylo vždy vzato v potaz, že to má jistý dopad na veřejné mínění. Použil jsem i příklad jiného cvičného přistání před jistou dobou předsedy vlády v Innsbrucku. Tehdy to také vedlo k rozruchu, přestože to nevedlo k navýšení státního rozpočtu ani o jednu korunu,“ řekl po setkání s Johnem premiér Petr Nečas.

V Krnově ministr vnitra ocenil nedávný zásah proti pachateli přepadení směnárny.

Václava Marešová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme