Mach na pět let do vězení

Pět let vězení si má odpykat bývalý prezident fotbalové Sparty Petr Mach. Navíc by měl zaplatit pokutu 300 tisíc korun. Vrchní soud v Praze totiž v odvolacím řízení potvrdil rozsudek Městského soudu. Podle něj se Mach dopustil trestného činu krácení cla a daně tím, že nepřihlásil k proclení luxusní vůz BMW zakoupený v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státu tak způsobil škodu ve výši téměř 1,4 milionu korun. Advokát Josef Lžičař neuspěl s obhajobou, podle které Mach nebyl vlastníkem vozu - měl ho mít od německého dealera pouze zapůjčen. Vrchní soud ale tento argument neuznal s tím, že mezi partnery byla sepsána kupní smlouva a zaplacena celková cena. Vrchní soud také neuznal požadavek, aby spor byl posuzován s ohledem na německé právní normy. Advokát Josef Lžičař s jeho rozhodnutím nesouhlasí. Podle něj nezazněla právní argumetace a bude proto nucen využít mimořádného opravného prostředku.

Podle Josefa Lžičaře podá Petr Mach podnět ke stížnosti pro porušení zákona. Lžičař také upozornil, že nedávno v obdobném případě Nejvyšší soud zprostil obžalovaného viny. Naopak státní zástupce Vladimír Vaníček je s dnešním verdiktem Vrchního soudu v odvolacím řízení spokojen.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme