Ministr školství předá premiéru Nečasovi svou rezignaci

Ministr školství Josef Dobeš předá premiéru Petru Nečasovi svou rezignaci. Chystaný odchod vysvětluje tím, že nesouhlasí se škrty ve svém resortu, kvůli kterým by údajně musel sáhnout i na platy. Úspory mají ušetřit dvě a půl miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje

Ministr školství Josef Dobeš (VV) rezignuje | Foto: Filip Jandourek

Předseda vlády Petr Nečas ale řekl, že Dobeš by mohl ve školství šetřit i jinde než na platech učitelů.

„My jsme nerozhodovali o struktuře jednotlivých rozpočtových kapitol, ale pouze o jejich celkovém objemu a to krácení jsou zhruba dvě procenta rozpočtové kapitoly ministerstva školství. V kapitole, která má zhruba 100 miliard korun je samozřejmě možné tento slib naplnit, záleží to čistě na vedení ministerstva,“ tvrdí Nečas.

Ministr Dobeš odmítl, že by odcházel kvůli jiným problémům ve školství. Už delší dobu byl přitom pod tlakem opozice, koaličních partnerů, občanských iniciativ i akademiků. Vyčítali mu problémy s čerpáním dotací z fondů EU i některé podivné či nekvalitně připravené projekty.

Josef Dobeš odejde z funkce k 31. březnu. Celý příští týden bude předávat agendu svému prvnímu náměstkovi Ladislavu Němcovi, který bude resort řídit do jmenování nového ministra.

Dobešova nástupce vybírají Věci veřejné. Mezi straníky se nejčastěji mluví o třech poslancích VV - Janě Drastichové, Dagmar Navrátilové a Milanu Šťovíčkovi.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme