Na Ministerstvu financí hořelo

Na Ministerstvu financí dnes hořelo. Oheň zachvátil dvě kanceláře. Jedna vyhořela zcela, druhá je značně poškozena. V současné chvíli je už oheň uhašen. V centrální budově Ministerstva financí v pražské Letenské ulici hořelo, ale před zásahem pro jistotu úředníky evakuovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Michal Krumphanzl

Potvrdil nám to ředitel odboru vyšetřování pražských hasičů - Václav Hladík. "Okolní prostory chodby byly zaneseny kouřem a sazemi. Škoda se odhaduje zatím velice předběžně kolem půl miliónu korun jedna zaměstnankyně nadýchaná kouřem, zatím hospitalizována. Příčinou požáru je s největší pravděpodobností nedopalek cigarety odhozený do koše."

To teď vyšetřují hasiči a bezpečnostní technici. Pokud se varianta s nedopalkem cigarety v koši potvrdí, patrně bude následovat trest, říká mluvčí ministerstva financi Jaroslav Třoska. Způsob sankce je v kompetenci vedení ministerstva.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Třoska k požáru

Markéta Kaclová, Marek Janáč, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme