‚Nás nezajímá, že je to běloruský autobus,‘ říká hejtman. Ústecký kraj přesto nákup strojů MAZ odložil

Ústecký kraj zatím nenakoupí autobusy z Běloruska. Kraj měl odebrat 10 vozů značky MAZ. Někteří opoziční zastupitelé kritizovali nákup vozů jako pokrytecký. Například v souvislosti s tím, že kraj nedávno vypověděl spolupráci s Mogilevskou oblastí v Bělorusku. Rada kraje chce o pořízení autobusů ještě jednat.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deset autobusů z Běloruska mělo být součástí velkého tendru na dodávku až devadesáti vozů pro dopravní společnost Ústeckého kraje. | Zdroj: Policie ČR

„Upozorňuji na to, že Škoda Auto nesmí dovážet automobily do Běloruska. Jsem tedy rád, že dovoz autobusů proběhne a státní podnik režimu Alexandra Lukašenka dodá deset autobusů,“ kritizoval na posledním jednání zastupitelů nákup autobusů z Běloruska Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří a krajský zastupitel Starostů a nezávislých.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý příspěvek o tom, proč Ústecký kraj zatím nenakoupí autobusy z Běloruska

Na jeho vyjádření tehdy reagoval náměstek hejtmana pro dopravu Marek Hrabáč z hnutí ANO. „Jestli přijde žaloba na Ústecký kraj od firmy MAZ na poškozování dobrého jména, doufám, že tuto vzniklou škodu vám bude možno přeúčtovat, pane starosto Drozde,“ uvedl Hrabáč.

Bělorusko zakázalo dovoz výrobků Škoda Auto. Důvodem jsou ‚nepřátelské kroky vůči národu‘

Číst článek

Opoziční zastupitel Jiří Baudis z Pirátské strany se pozastavil i nad společností, která měla autobusy dodat. „Já si nemyslím, že firma, která vznikla před 3,5 lety a má základní kapitál tisíc korun, je schopná doložit velký počet prodeje autobusů. To už je pak ale na hodnoticí komisi,“ komentuje Baudis.

Ústecký kraj od nákupu nových vozů značky MAZ zatím ustupuje. Na posledním jednání o tom rozhodla krajská rada. „Nás nezajímá, že je to běloruský autobus nebo tak. Dostali jsme se na začátek filozofické otázky, zda je vůbec potřebujeme," zmínil důvody hejtman Jan Šiller z hnutí ANO.

Deset autobusů z Běloruska mělo být součástí velkého tendru na dodávku až devadesáti vozů pro dopravní společnost Ústeckého kraje.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme