Česko 5:0 Lotyšsko

O novém úřadu pro mimořádné situace zatím vláda jednat nebude

Státní úřad pro mimořádné situace, o jehož vytvoření v úterý jednala Bezpečnostní rada státu, si nevyžádá žádné nové úředníky ani dodatečné finance. Zdůrazňuje to ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, který návrh předložil radě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři na člunu připlouvají | Foto: Jan Rosenauer

Vláda ale tento materiál zatím na stůl nedostane. Podle Urbana do něj budou muset být ještě zapracovány připomínky ministerstva vnitra.

Rada se má touto záležitostí znovu zabývat na své příští schůzi za několik týdnů. Urban říká: " Hledáme.zjednodušení, hledáme koordinaci, hledáme rychlejší řešení různých krizových situací. Jak přírodních, tak průmyslových havárií, či teroristických útoků. Je to tedy snaha celý ten systém zlepšit a zjednodušit."

Nový úřad by sloučil činnost generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru a Správy státních hmotných rezerv. Opoziční ODS je proti. Podle stínového ministra vnitra Ivana Langera by byla tato instituce nadbytečná.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme