Policie obvinila vedoucí Meinla za ohrožení zdraví lidí

V případu manipulace a vracení prošlých potravin na pulty v českobudějovické prodejně Meinl na Lannově třídě padlo první obvinění. Jedna z vedoucích supermarketu se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení zdraví závadnými potravinami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vchod do obchodního domu | Foto: Jan Rosenauer

Žena podle policie v několika případech nařídila zaměstnancům, aby okrajovali staré a plesnivé potraviny, omývali je v octové vodě a dál prodávali.

"Činili tak, aby odstranili zápach, oslizlost a plísně způsobené mikrobiální činností po prošlé spotřební lhůtě," uvedla českobudějovická policejní mluvčí Alena Toningerová.

Sama vedoucí dala do prodeje například marinované maso s prošlou dobou spotřeby. Odstranila původní etikety a opatřila balíčky novými. Policisté na případu dále pracují. Vyžádali si také posudky od veterinární správy a hygieniků, aby zjistili stupeň závadnosti zboží.

Dagmar Smitková z krajské hygienické stanice Českému rozhlasu řekla, v čem spočívá nebezpečnosti takto upravených potravin. "Toxiny, které mohou vznikat plísní, mohou mít různé zdravotní následky, a to ve smyslu poškození jater, ledvin a centrální nervové soustavy," upozornila hygienička.

Společnost Julius Meinl v České republice kvůli silnému konkurenčnímu boji končí. Celkem 67 jejích prodejen koupí firma Ahold, provozující v Česku síť supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova. Obchod zhruba za jednu miliardu korun již povolil antimonopolní úřad.

Ivan Mls, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme