Policie obvinila vedoucí Meinla za ohrožení zdraví lidí

V případu manipulace a vracení prošlých potravin na pulty v českobudějovické prodejně Meinl na Lannově třídě padlo první obvinění. Jedna z vedoucích supermarketu se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení zdraví závadnými potravinami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vchod do obchodního domu | Foto: Jan Rosenauer

Žena podle policie v několika případech nařídila zaměstnancům, aby okrajovali staré a plesnivé potraviny, omývali je v octové vodě a dál prodávali.

"Činili tak, aby odstranili zápach, oslizlost a plísně způsobené mikrobiální činností po prošlé spotřební lhůtě," uvedla českobudějovická policejní mluvčí Alena Toningerová.

Sama vedoucí dala do prodeje například marinované maso s prošlou dobou spotřeby. Odstranila původní etikety a opatřila balíčky novými. Policisté na případu dále pracují. Vyžádali si také posudky od veterinární správy a hygieniků, aby zjistili stupeň závadnosti zboží.

Dagmar Smitková z krajské hygienické stanice Českému rozhlasu řekla, v čem spočívá nebezpečnosti takto upravených potravin. "Toxiny, které mohou vznikat plísní, mohou mít různé zdravotní následky, a to ve smyslu poškození jater, ledvin a centrální nervové soustavy," upozornila hygienička.

Společnost Julius Meinl v České republice kvůli silnému konkurenčnímu boji končí. Celkem 67 jejích prodejen koupí firma Ahold, provozující v Česku síť supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova. Obchod zhruba za jednu miliardu korun již povolil antimonopolní úřad.

Ivan Mls, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme