Sazka se pokouší získat úvěr, tajně jedná s bankami

Vedení loterijní společnosti Sazka se snaží vymanit z tíživé situace, do které se dostala hlavně kvůli splátkám za stavbu pražské O2 Arény. Manažeři firmy se dnes za přísně utajených okolností scházejí se zástupci pěti zahraničních fondů a bank, které vlastní většinu jejích dluhopisů. A pokusí se uzavřít dohodu, která by Sazce umožnila dosáhnout na další úvěr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Marián Vojtek

Nový klub věřitelů by podle dostupných zdrojů měly tvořit Česká spořitelna, Fortis, Citibank, Unicredit a J&T banka. Některé z nich ale dál půjčovat Sazce v insolvenčním řízení odmítají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podnikatel Radovan Vítek v poledních Ozvěnách dne

Včera k soudu dorazil návrh na insolvenční řízení se Sazkou, který tam poslal podnikatel Radovan Vítek. Generální ředitel loterijní společnosti Aleš Hušák ale jeho pohledávky zpochybňuje a tvrdí, že společnost v insolvenční situaci není a že nemá žádné závazky po lhůtě splatnosti.

Radovan Vítek to označil za lež. „Skoupil jsem pohledávky bank, které Sazka vždy uznávala a v okamžiku, kdy je vlastním, tak si Sazka vymyslela nějaké pseudopohledávky, které se snaží započíst. To je stupidní argumentace, která nemůže obstát a jen prodlouží agónii Sazky,“ tvrdí Vítek.

„Sazka evidentně zastavila platby, ke mně za poslední měsíc nedorazil ze splatných pohledávek ani halíř. Nedorazil ani úrok z dluhopisů,“ dodal podnikatel, který se označuje za největšího věřitele Sazky.

Soud se návrhem na insolventní řízení začal okamžitě zabývat. Pokud návrh schválí, bude se muset firma reorganizovat nebo na ní může být uvalen konkurz. Rozhodnutí soudu může trvat několik měsíců.

Igor Maňour, Martin Drtina, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme