Sjezd Vlastenecké republikánské strany v Jablonci

Zhruba 100 členů Vlastenecké republikánské strany a několik radikálů z Národní aliance se odpoledne sešlo na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Na výstavišti, vzdáleném jen pár desítek metrů, se sešli na protiakci anarchisté. Policisté ale obě strany od sebe včas oddělili a akce se obešla bez střetů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé z Vlastenecké republikánské strany a Národní aliance přijeli demonstrovat proti „rostoucí kriminalitě, mafiánskému kapitalismu, bolševismu a drogám“. Sjíždět se začali už kolem 14:00 na jablonecké železniční nádraží. O hodinu později za vykřikování hesel „Nic než národ“ a „Vlasti zdar“ vyrazili k jablonecké radnici.

U výstaviště se v té době sešla skupinka asi 30 anarchistů, aby protestovala proti fašismu a upozornila veřejnost na rostoucí nebezpečí neonacismu. Po skončení projevů, zhruba po 16:00, stoupenci Národní aliance a Vlastenecké republikánské strany vyrazili směrem k anarchistům, policisté ale vytvořili kordon a cestu jim zatarasili.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme