Šrejber může podle soudu nastoupit do vězení

Pražský městský soud zamítl žádost bývalého tenisového reprezentanta Milana Šrejbra o odklad nástupu do vězení. Šrejber chtěl nástup odložit kvůli zdravotnímu stavu. Soud se ale domnívá, že k tomu není důvod. Bývalý tenista si má odpykat pětiletý trest za zneužívání informací v obchodním styku. Kdy ale do vězení skutečně nastoupí není jasné - jeho advokát totiž proti rozhodnutí městského soudu podá stížnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Podle náměstkyně pražského státního zastupitelství Štěpánky Láznové není pro odklad nástupu za mříže důvod. "Soud si vyžádal lékařskou zprávu ohledně tvrzeného onemocnění odsouzeného Milana Šrejbra a na základě přezkoumání této lékařské zprávy dospěl k závěru, že není důvod, aby trest odnětí svobody vykonán nebyl".

Šrejber by podle rozhodnutí městského soudu musel do věznice nastoupit do tří dnů. Podle jeho advokáta Tomáše Krále ale proti rozhodnutí podá stížnost k Vrchnímu soudu. "Já jsem překvapený z toho, že veškeré posuzování zdravotního stavu a vyžádání stanoviska od Ředitelství věznic trvalo několik minut, což je naprosto nestandardní, ale jinak budu postupovat podle zákona, to znamená, teď je přípustná stížnost, tak podám stížnost a budu žádat, aby to bylo posouzeno soudem druhého stupně", řekl Radiožurnálu Tomáš Král.

Šrejber podle svého advokáta prodělal několik operací hlavy a stále jezdí na odborná léčení do plzeňské nemocnice.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme