Odpírání jídla, hodiny v mokrých plenkách. Vychovatelky z jeslí ze Žatce čelí obvinění

Tři vychovatelky jeslí ze Žatce na Lounsku čelí obvinění z násilí vůči svěřeným dětem. Údajně týraly minimálně tři roky jedenáct dětí. Vinu odmítají. Dvě ženy už jsou v důchodu, třetí je na nemocenské, napsala v úterý Mf Dnes.

Žatec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě s hračkou

Tři vychovatelky ze Žatce čelí obvinění z násilí vůči svěřeným dětem (ilustrační foto) | Foto: Carole LR | Zdroj: Pixabay

Policie sdělila třem ženám obvinění z ohrožování výchovy dítěte. „V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla pro ústecký Český rozhlas policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Stát se snaží čelit přeplněným školkám. Nově chce dotovat hlídání dětí mezi sousedy

Číst článek

Zaměstnankyně podle ní děti delší dobu nepřiměřeně trestaly a třeba jim i odpíraly jídlo. Podle Mf Dnes ženy děti bily přes hlavu, tahaly za uši, za vlasy, když se počůraly, nechaly je hodiny v mokrých plenkách, a jedno z dětí dokonce údajně zavřely do malé místnosti, když plakalo, a nechaly je tam, dokud nepřestalo.

Na policii se obrátila bývalá zaměstnankyně jeslí. Vše natočila a pak šla ohlásit, uvedl list.

Jesle patří městu. Radnice podle starosty Radima Laibla (ANO) o ničem nevěděla, žádné stížnosti na fungování jeslí nedostala.

Ženy pracovaly v jeslích řadu let. Kapacita je 25 dětí a nyní v nich pracuje šest zaměstnanců. Obvinění se týká let 2018 až 2021. Vedoucí zařízení, zdravotní sestra, je od počátku vypuknutí aféry nemocná, uvedl deník.

Obdobný případ projednává nyní Okresní soud v Chomutově. Státní zastupitelství viní tři učitelky z mateřské školy v Klášterci nad Ohří z nepřiměřeně hrubého chování k dětem. Učitelky u soudu odmítly, že by dětem ubližovaly. Ženy se podle obžaloby svého jednání dopouštěly zejména na dětech s různým postižením a úmyslně ohrozily jejich rozumový a citový vývoj.

Jana Vitásková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme