Výběr z médií: nejvíc pokut v historii České národní banky, sucho hrozí na pětině území i plastový odpad

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že Česká národní banka byla loni při rozdávání pokut nejpřísnější v historii. Udělila 149 sankcí za necelých 67 milionů korun, píše deník E15. I přes deštivé počasí z minulých týdnů podle regionálního Deníku v Česku chybí spousta vody a v některých regionech hrozí sucho. Podle portálu Intersucho se problémy můžou objevit zhruba na pětině území. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká národní banka byla loni při rozdávání pokut nejpřísnější v historii. Udělila 149 sankcí za necelých 67 milionů korun, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Česká národní banka byla loni při rozdávání pokut nejpřísnější v historii. Udělila 149 sankcí za necelých 67 milionů korun. Deník E15 upozorňuje, že oproti předchozímu roku je pokut téměř dvakrát víc. Nejčastěji trestanými byli směnárníci, obchodníci s cennými papíry nebo vydavatelé dluhopisů, kteří nabízeli investice neschválené centrální bankou.

Zemědělcům pomáhá nový web, který spustila Akademie věd. Sleduje rizika, jako počasí nebo škůdce

Číst článek

Regionální Deník

I přes deštivé počasí z minulých týdnů v Česku chybí spousta vody a v některých regionech hrozí sucho. Píše o tom regionální Deník. Podle webového portálu Intersucho se problémy můžou objevit zhruba na pětině území republiky. Český svaz ochránců přírody proto apeluje na to, aby lidé vodou šetřili.

Mf Dnes

České banky chtějí zákazníkům umožnit posílání drobnějších částek na čísla mobilních telefonů. Tématu se věnuje Mf Dnes. Zájem o novou službu podle ní mají téměř všechny klíčové tuzemské finanční ústavy. Peníze by klienti mohli odeslat stejně rychle jako zprávu, navíc by nemuseli znát bankovní číslo účtu.

Hospodářské noviny

Železniční dopravci plánují velký návrat nočních vlaků po Evropě, všímají si toho Hospodářské noviny. Třeba český RegioJet chce ve spolupráci s nizozemským start-upem provozovat noční vlak z Prahy do Bruselu. Zatím jsou ale všechny noční vlaky mimo provoz kvůli pandemii koronaviru. Letos v prosinci přibude v jízdních řádech spojení Vídeň – Mnichov – Paříž nebo taky noční spoj z Curychu do Amsterdamu.

Směnárna Changer přišla kvůli nekalým praktikám o licenci. Centrální banka jí udělila pokutu 1,5 milionu

Číst článek

Ekonom

Kutilství je v Česku stále větším trendem. Týdeník Ekonom píše, že k tomu přispívají i protiepidemická opatření, kvůli kterým lidé tráví víc času doma. Češi se víc pouštějí do úprav domácnosti na vlastní pěst a rostou i prodeje kutilského vybavení v hobbymarketech.

Právo

Covid zkomplikoval boj s plastovým odpadem, to je titulek deníku Právo. Pandemie po celém světě zvýšila poptávku po výrobcích z plastu, třeba krabičkách na jídlo z restaurací, igelitových rukavicích nebo respirátorech. Jen část odpadu je přitom možné vytřídit a recyklovat. Objem světového trhu s plastovými obaly mezi lety 2019 a 2020 rostl v průměru o pět a půl procenta.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme