Výběr z médií: ilegální obchod s léky, nedostatek školních psychologů a náklady na kancelářský papír

V českém tisku se v pátek dočtete, že roste internetový obchod s léky na předpis, informuje Právo. Chybí školní psychologové, kteří by mohli pomoct dětem trpícím psychickými problémy, píše Mf Dnes. A česká ministerstva podle deníku E15 utratí každý rok kolem 20 milionů korun za kancelářský papír. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská správa hmotných rezerv má okamžitě k dispozici ve formě rezervací až 500 základních druhů léků.

Páteční vydání deníku Právo se mimo jiné věnuje internetovému obchodu s léky na předpis | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Ekonom

Investice do historických bankovek se může vyplatit – všímá si týdeník Ekonom, stejně jako řada drobných i větších investorů. Důvodem je pandemie koronaviru, během které vzrostla poptávka po všech typech starých peněz.

E15

Česká ministerstva utratí každý rok skoro 20 milionů korun za kancelářský papír – vyplývá to z odpovědí resortů na dotazy deníku E15. Za posledních deset let za něj daly v součtu 173 milionů. Meziročně přitom výdaje na papír neklesají, ale spíš stagnují.

Pomočování nebo depresivní myšlenky. Dlouhodobý stres se podepisuje na stále více dětech

Číst článek

Mf Dnes

Chybí školní psychologové, kteří by dětem pomohli s psychickými problémy. Upozorňuje na to páteční Mladá fronta Dnes. Duševní potíže školáků odstartovala pandemie koronaviru. Podle mluvčí Linky bezpečí Kateřiny Liškové ale mají děti psychické problémy stále častěji.

Právo

Roste obchod s léky na předpis přes internet – informuje o tom páteční Právo. Byznys s takovými léčivy je přitom v Česku nelegální. Jejich nabídka ale přesto za posledních pět let stoupla víc než čtyřnásobně, eviduje to Státní zdravotní ústav.

Hospodářské noviny

Kvůli drahým energiím roste zájem o kamna nebo solární elektrárny – píšou doslova Hospodářské noviny. A to především mezi bývalými klienty Bohemia Energy nebo Primagasu – těm se totiž zvýšily ceny energií několikanásobně.

Eliška Balcárková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme