Vyhláška o úhradách zdravotní péče ještě víc vyhrotila spory

Napjatá atmosféra panuje mezi lékařskou komorou, zdravotními pojišťovnami a zástupci lékařů. Spory vyvolala vyhláška o úhradách zdravotní péče. Česká lékařská komora prosazuje valorizaci plateb pro speciální ambulance o 3 procenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operační sál | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Odpůrci tohoto záměru podle prezidenta komory Davida Ratha poškozují drtivou většinu ambulantních lékařů: "Podle mého soudu ztratili vazbu na kolegy a jednoznačně se staví na pozice zdravotních pojišťoven. Čili podle mého soudu stávají se takovými kolaboranty se zdravotními pojišťovnami proti vlastním lidem, proti pacientům, proti lékařům."

Sdružení ambulantních specialistů ale takové nařčení odmítá. Podle něj by chystaná vyhláška znevýhodnila velké a plně vybavené ordinace. Mluvčí sdružení Pavel Tautermann navíc upozorňuje, že lékařské komoře do přípravy tohoto předpisu nic není: "Česká lékařská komora ze zákona není účastníkem úhradových jednání!"

Vyhlášku o úhradách zdravotní péče má ještě tento týden vydat ministerstvo zdravotnictví. Podrobnosti ale zatím tají.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme