Za protestujícími azylanty přijeli lidé z vnitra

Hladovkou si urychlení azylu nevymůžete - toto sdělení dnes tlumočila třem uprchlíkům, kteří drží hladovku v pobytovém středisku v Kostelci nad Orlicí, šéfka Správy uprchlických zařízení ministerstva vnitra Miluše Dohnalová. Ta kvůli protestujícím azylantům přijela do Kostelce na inspekci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest uprchlíků | Foto: Alexandra Mlejnková

Pětatřicetiletý Armén Artur Karapetjan žádá o azyl v České republice už tři roky. Zdlouhavý proces kritizují i nevládní organizace, odmítají ovšem jeho vymáhání hladovkou. Podle Dohnalové si však cizinci musí uvědomit, že azylové řízení je i v jiných zemích zdlouhavý proces. I po dnešku trvá rozhodnutí Správy uprchlických zařízení o přemístění Karapetjana do střediska Kašava na Zlínsku."Budeme pokračovat v hladovce, dokud nebudou splněny naše požadavky," tvrdí Karapetjan.

Ředitelka správy uprchlických zařízení Miluše Dohnalová zpochybňuje, že jde z jeho strany skutečně o hladovku. "Tento pán nemá už od minulého pátku v Kostelci nad Orlicí poskytovány z naší strany žádné služby. Ty služby mu byly zastaveny v souvislosti s naším rozhodnutím o tom, že se určuje pobytové středisko v Kašavě."

A co bude s Arturem Karapetjanem dál? "Pokud není spokojen s kvalitou poskytovanou v našich azylových zařízeních, má plné právo postarat se o sebe sám, a má k tomu dokonce i velmi příznivé legislativní podmínky," dodala šéfka Správy uprchlických zařízení.

Protestující uprchlíci si stěžují na životní podmínky v kosteleckém azylovém táboře. Vadí jim společné bydlení v jednom pokoji s vlastními dětmi, vypínání elektřiny v noci a údajný nedostatek tepla.

Marika Táborská, Eva Zálešáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme