Zemědělci protestovali proti nízkým výkupním cenám vepřového

Nespokojení chovatelé prasat protestovali před ministerstvem zemědělství. Farmářům se nelíbí nízké výkupní ceny vepřového masa a rostoucí náklady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masokombinát | Foto: AFP

Před ministerstvem zemědělství demonstrovalo asi pět stovek lidí. "Chceme hlasitě upozornit na to, že rozměr českého zemědělství se dál snižuje, nezastavil se. Po vstupu do Evropské unie se zrychlil a chov prasat je v současné době učebnicovým modelem," řekl prezident Agrární komory Jan Veleba. Ten na demonstraci upozornil, že chov prasat je dalším odvětvím v zemědělství, které se propadá.

Mezi zemědělce přišel i ministr zemědělství Petr Gandalovič. Je připraven už dnes odpoledne se zemědělci jednat. "Budeme jednat o tom, že pro příští období budeme z programu rozvoje venkova z evropských finančních prostředků alokovat zvláštní finanční prostředky právě pro chovy prasat," doplnil ministr.

Průvod zemědělců v čele s koňským povozem dorazil poté na Václavské náměstí. Zemědělci na místě rozdávají kolemjdoucím jitrnice a letáky o českých potravinách. Dav se pomalu rozchází a kolem vozu s jitrnicemi ještě postávají hloučky diskutujících lidí.

Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme