Zimní počasí komplikovalo situaci na silnicích

V této době neobvyklé sněžení způsobuje problémy silničářům i řidičům. Silničáři je zatím zvládají, ale soupá počet nehod těch řidičů, kteří vyrazili do vyšších poloh s letní výbavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničářům na Semilsku i Trutnovsku se daří velikonoční nápor sněhu zvládnout. Situace se oproti ranním hodinám zlepšila. Na Semilsku jsou ošetřeny i nejobtížnější horské úseky silnic na Horní Mísečky a Benecko, k hraničnímu přechodu v Harachově i přes Kozákov. Silnice 1. tříd jsou po chemickém posypu holé a morké. V obou krkonošských okresech stále drobně sněží. Na Trutnovsku, zejména na Pomezních boudách komplikuje situaci silný severozápadní vítr. Na vozovkách se tu stále tvoří návěje a silničáři sem budou zajíždět každou hodinu.

Na severu Čech stále hustě sněží. Ke čtvrtmetrové sněhové pokrývce přibylo od rána dalších 15 centimetrů. Největší komplikace sníh způsobuje na Jablonecku a Semilsku. V okolí Jilemnice a Vysokého nad Jizerou se tvoří sněhové závěje. Tam, kde stačí silničáři sníh odklidit, se tvoří námraza, protože teploty se stále pohybují kolem -2 stupňů. Problémy mohou mít řidiči kamiónů jedoucí k hraničnímu přechodu Harachov, kde je 15 cm rozbředlého sněhu. Mnoho řidičů se vydalo na Velikonoce do hor s letní výbavou, a proto stoupá počet nehod. Podle silničářů je sníh odklizen je ze silnic 1. třídy. Ostatní jsou sjízdné jen s nejvyšší opatrností.

Noční sněžení způsobilo problémy ve vyšších polohách Ústeckého kraje. Nejhorší byla situace v Krušných horách. Do terénu museli v noci vyrazit silničáři na Chomutovsku, Teplicku i Ústecku. Kvůli vytrvalému sněžení a silnému větru zůstane minimálně do zítřka uzavřena silnice přes nakléřovský průsmyk k hraničnímu přechodu Petrovice na Ústecku. V horských oblastech okresu se tvoří závěje a sněhové jazyky. Naopak na Chomutovsku a Telicku jsou už podle informací silničářů všechny hlavní tahy po chemickém ošetření sjízdné. Sypače však stále zůstávají v terénu.

Na mnohé vozovky Ostravskeho kraje museli dnes opět vyjet silničáři. Nejhorší situace byla na Bruntálsku, kde v noci napadlo přes deset centimetrů sněhu. Všechny silnice v Ostravském kraji jsou sjízdné. Problémy byly ráno na silnici mezi Rožnovem a Frenštátem, kde byla vozovka neprůjezdná. Vyjet museli také silničáři na Bruntálsku. Ti ošetřovali především cesty 1. a 2. tříd, a to chemicky. Vzhledem k tomu, že zima pro silničáře skončila posledním březnovým dnem, nebyli na sníh připraveni také správci komunikací na Frýdeckomístecku. Většinu techniky už totiž měli připravenu na letní provoz a museli improvizovat. I tam se ale vše obešlo bez větších problémů.

Markéta Kaclová, Eliška Pilařová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme