Zimní počasí komplikovalo situaci na silnicích

V této době neobvyklé sněžení způsobuje problémy silničářům i řidičům. Silničáři je zatím zvládají, ale soupá počet nehod těch řidičů, kteří vyrazili do vyšších poloh s letní výbavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničářům na Semilsku i Trutnovsku se daří velikonoční nápor sněhu zvládnout. Situace se oproti ranním hodinám zlepšila. Na Semilsku jsou ošetřeny i nejobtížnější horské úseky silnic na Horní Mísečky a Benecko, k hraničnímu přechodu v Harachově i přes Kozákov. Silnice 1. tříd jsou po chemickém posypu holé a morké. V obou krkonošských okresech stále drobně sněží. Na Trutnovsku, zejména na Pomezních boudách komplikuje situaci silný severozápadní vítr. Na vozovkách se tu stále tvoří návěje a silničáři sem budou zajíždět každou hodinu.

Na severu Čech stále hustě sněží. Ke čtvrtmetrové sněhové pokrývce přibylo od rána dalších 15 centimetrů. Největší komplikace sníh způsobuje na Jablonecku a Semilsku. V okolí Jilemnice a Vysokého nad Jizerou se tvoří sněhové závěje. Tam, kde stačí silničáři sníh odklidit, se tvoří námraza, protože teploty se stále pohybují kolem -2 stupňů. Problémy mohou mít řidiči kamiónů jedoucí k hraničnímu přechodu Harachov, kde je 15 cm rozbředlého sněhu. Mnoho řidičů se vydalo na Velikonoce do hor s letní výbavou, a proto stoupá počet nehod. Podle silničářů je sníh odklizen je ze silnic 1. třídy. Ostatní jsou sjízdné jen s nejvyšší opatrností.

Noční sněžení způsobilo problémy ve vyšších polohách Ústeckého kraje. Nejhorší byla situace v Krušných horách. Do terénu museli v noci vyrazit silničáři na Chomutovsku, Teplicku i Ústecku. Kvůli vytrvalému sněžení a silnému větru zůstane minimálně do zítřka uzavřena silnice přes nakléřovský průsmyk k hraničnímu přechodu Petrovice na Ústecku. V horských oblastech okresu se tvoří závěje a sněhové jazyky. Naopak na Chomutovsku a Telicku jsou už podle informací silničářů všechny hlavní tahy po chemickém ošetření sjízdné. Sypače však stále zůstávají v terénu.

Na mnohé vozovky Ostravskeho kraje museli dnes opět vyjet silničáři. Nejhorší situace byla na Bruntálsku, kde v noci napadlo přes deset centimetrů sněhu. Všechny silnice v Ostravském kraji jsou sjízdné. Problémy byly ráno na silnici mezi Rožnovem a Frenštátem, kde byla vozovka neprůjezdná. Vyjet museli také silničáři na Bruntálsku. Ti ošetřovali především cesty 1. a 2. tříd, a to chemicky. Vzhledem k tomu, že zima pro silničáře skončila posledním březnovým dnem, nebyli na sníh připraveni také správci komunikací na Frýdeckomístecku. Většinu techniky už totiž měli připravenu na letní provoz a museli improvizovat. I tam se ale vše obešlo bez větších problémů.

Markéta Kaclová, Eliška Pilařová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme