Až 60 migrantů zemřelo při nehodě lodě ve Středozemním moři, řekli přeživší

Až 60 lidí zemřelo při pokusu překonat Středozemní moře mezi Libyí a Itálií. Tvrdí to přeživší, které ve středu zachránila po sedmi dnech na moři loď neziskové organizace, informovala ve čtvrtek Reuters. Organizace SOS Méditerranée zachránila 25 lidí ve velmi špatném stavu, dva z nich upadli do bezvědomí a helikoptéra je dopravila do nemocnice na Sicílii.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď Ocean Viking francouzské organizace SOS Méditerranée za posledních 48 hodin zachránila při 15 zásazích u italského ostrova Lampedusa přes 600 migrantů

Až 60 lidí zemřelo, SOS Méditerranée zachránila 25 lidí ve velmi špatném stavu (ilustrační foto) | Zdroj: SOS MEDITERRANEE, Twitter

„Po třech dnech selhal motor jejich plavidla, které zůstalo bez pohonu i bez vody a jídla dalších několik dní. Přeživší tvrdí, že během cesty zemřelo nejméně 60 lidí, včetně žen a minimálně jednoho dítě,“ informovala organizace SOS Méditerranée na platformě X.

Zhruba 8500 lidí loni zemřelo při migraci, nejvíce za deset let. Více než polovina z nich utonula

Číst článek

Středozemním mořem vede jedna z nejnebezpečnějších tras, kterou se mohou migranti vydat. Podle Mezinárodní organizace pro migraci na této trase zemřelo od začátku roku 2024 už 226 lidí.

Vlády Itálie a dalších zemí Evropské unie se snaží omezit počet migrantů, kteří se vydávají na cestu ze severní Afriky do Evropy.

Nabídly Libyi a Tunisku finance a prostředky k tomu, aby zastavily vyplouvání lodí s uprchlíky ze svých přístavů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme