Britové vypijí 165 milionů šálků čaje denně. Připravují ho ale prý špatně

Čtyři z pěti Britů prý neumějí správně připravit šálek čaje. K tomuto překvapivému závěru dospěli vědci z londýnské University College. Podle autorů studie se Britové tváří, že o přípravě čaje vědí všechno. Přitom jim ale prý unikají základní skutečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Méně kvalitní sáčkový čaj | Foto: Jiřina Šmídová

Řada obyvatel Spojeného království například prý netuší, že se má čaj, s výjimkou zeleného, přelít čerstvě uvařenou vodou.

Britové, kteří denně vypijí 165 milionů šálků čaje, zpravidla černého s mlékem, ale hlavně podle autorů studie pro British Science Week šidí dobu louhování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Britové prý neumějí připravovat čaj. Nejčastějí chyby, které podle vědců dělají, popsal zpravodaj Jiří Hošek

Místo doporučených až pěti minut údajně už po dvou mají tendenci sáček z hrnku vyndat.

Podle autora studie profesora Marka Miodownika z University College London se přitom čaj skládá z 30 tisíc různých chemikálií a molekuly potřebují čas, aby se navzájem propojily a ovlivnily.

Celkem 47 procent Britů prý také nechá čaj příliš dlouho chladnout, takže teplota nápoje v takovém případě klesne pod doporučených 60 až 65 stupňů Celsia.

Vědci dále upozorňují, že se zhoršila i čajová morálka, co se týče používání tolik populárního mléka. Spousta Britů totiž napřed nalije do svého studeného šálku mléko a potom teprve začne připravovat čaj, což je prý také špatně.

V pití čaje se čím dál víc prohlubuje rozdíl mezi starší a mladší generací. Osmaosmdesát procent Britů starších 65 let pije čaj každý den, zatímco ve věku 15 až 34 let je pravidelných „čajařů“ jen 73 procent.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme