Člen britské vlády vyzval k zastavení operace na záchranu běženců ve Středomoří

Státní tajemník britského ministerstva vnitra James Brokenshire se postaral o pozdvižení, když navrhl zastavit operaci na záchranu imigrantů ve Středozemním moři. Běženci se po tisících snaží v primitivních plavidlech dostat z Afriky do Evropy. Podle Brokenshirea by je Evropská unie neměla k nebezpečné cestě dál motivovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afričtí uprchlíci, kteří připluli na gumovém člunu k Sicílii

Afričtí uprchlíci, kteří připluli na gumovém člunu k Sicílii | Zdroj: Reuters

James Brokenshire, který je na ministerstvu vnitra zodpovědný za otázku imigrace, volá po co nejrychlejším zastavení záchranné operace italského námořnictva Mare Nostrum.

Ta jen v letošním roce zachránila životy až 150 tisíc běženců. Asi tři tisícovky imigrantů při pokusu dostat se do Evropy zemřely.

Britská vláda před pár dny oznámila, že zastavuje podporu pátracím a záchranným operacím ve Středomoří.

Brokenshireův postoj sklidil na ostrovní politické scéně ostrou kritiku. Mluvčí labouristů Diana Johnsonová konzervativního politika obvinila, že „chce běžence nechat po tisících umírat“ a že „barbarsky opouští tradiční britské hodnoty“.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme