Kwašniewski se má večer setkat s Putinem

Do Krakova přilétají první hosté zítřejších oslav 60. výročí osvobození nacistického vyhlazovacího tábora Osvětim-Březinka. Dnes večer má dorazit také ruský prezident Vladimír Putin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krakovský Wawel

Krakovský Wawel | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací polského rozhlasu se prezident Putin sejde s polským prezidentem Aleksandrem Kwašniewskim dnes večer na hradě Wawel. Kancelář polského prezidenta dementovala zprávy některých médií, že Vladimir Putin nemá příliš chuť se s Kwašniewskim setkat. Oba politiky hluboce rozdělila ukrajinská krize.

Kvůli těmto i dalším dnešním bilaterálním jednáním bude uzavřeno centrum Krakova pro individuální a částečně i pro tramvajovou dopravu. Obyvatelé města tato omezení ale většinou přijímají se stoickým klidem. "Přežili jsme poutní návštěvu papeže Jana Pavla II. i návštěvu amerického prezidenta George Bushe - přežijeme i tohle. Koneckonců jsou to jen dva dny," říká jeden z obyvatelů Krakova.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme