Stanice newyorského metra po vydatných deštích zaplavila voda. Někde se lidé brodili až po pas

Kvůli silnému dešti bylo ve čtvrtek zaplaveno několik stanic newyorské podzemky a řada hlavních dopravních tepen. Další záplavy hrozí také v pátek, jelikož tropická bouře Elsa postupuje podél východního pobřeží Spojených států poté, co se prohnala přes Floridu.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situace u stanice metra u 157. ulice

Voda po vydatných deštích u stanice metra na 157. ulici | Foto: Stephen Smith | Zdroj: Reuters

Lijáky v New Yorku a jeho okolí ve čtvrtek odpoledne přinesly pět až deset centimetrů srážek, přičemž místy způsobily rozsáhlé bleskové záplavy, uvedla americká Národní meteorologická služba (NWS).

Cestující z newyorské podzemky na twitteru sdíleli videa zaplavených nástupišť ve stanici na Broadwayi a 157. ulici v severní části Manhattanu. Na jednom z nich je vidět, jak se žena v růžovém tričku brodí špinavou vodou, která jí sahá do pasu.

„Linky 1 a A byly opravdu těžce zasaženy, ve stanicích bylo hodně vody,“ uvedla na čtvrteční tiskové konferenci šéfka Metropolitního dopravního podniku (MTA) Sarah Feinbergová. Dočasně uzavřeno bylo také několik hlavních silnic, mimo jiné v Bronxu. Newyorská policie zveřejnila snímky aut, která záplavy uvěznily.

Další záplavy by podle NWS mohly zasáhnout New York v pátek ráno místního času, jelikož se očekává, že bouře Elsa přinese další vydatné lijáky.

New York sice po hurikánu Sandy, který si v roce 2012 vyžádal životy 44 lidí a toto ekonomické centrum USA několik dní paralyzoval, podnikl kroky k ochraně města před záplavami, nadále je vůči nim však velmi náchylný. Očekává se, že s globálními změnami klimatu bude k podobným událostem docházet častěji.

Řada představitelů města, včetně šéfa městské části Brooklyn Erica Adamse, který je po vítězství v demokratických primárkách favoritem podzimních voleb starosty New Yorku, vyzvala k rychlému zvýšení investic do infrastruktury.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme