Devět obětí ostřelování Ukrajiny včetně tří dětí. V Doněcké oblasti Rusové zasáhli polikliniku

Ukrajinští představitelé a úřady ve středu informovali o úmrtí devíti civilistů včetně tří dětí při ruském ostřelování. Oběti jsou hlášeny z Oděské, Doněcké a Charkovské oblasti. Ve Vovčansku v Doněcké oblasti údajně zničily ruské nálety polikliniku. Dvě děti a dospělý ve středu zahynuli při útoku ukrajinského dronu na automobil ve vsi v Kurské oblasti, tvrdí Rusko. Informace obou válčících stran nelze nezávisle ověřit.

Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky ruského náletu v Charkovské oblasti

Následky ruského náletu v Charkovské oblasti | Foto: Volodymyr Pavlov | Zdroj: Reuters

V Oděské oblasti na jihu Ukrajinu ve středu večer raketový úder zabil čtyři lidi, včetně desetileté dívky, a dalších sedm lidí zranil, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Sdělil také, že podle prvních zpráv Rusové útočili balistickými raketami Iskander.

Ruské drony a naváděné střely útočily na Ukrajinu, poškodily energetickou infrastrukturu

Číst článek

Co bylo cílem útoku, neupřesnil, a pouze sdělil, že byla zasažena dopravní infrastruktura a škody utrpěly i nákladní automobily. Ruské proválečné telegramové kanály podle stanice BBC píší, že úder mířil na most v Čornomorsku.

Čtrnáctiletá dívka a dvě ženy zemřely při útoku na vesnici Lypci v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, sdělil předtím šéf regionální správy Oleh Syněhubov. Ostřelování tam kromě toho zranilo dva lidi včetně šestnáctiletého chlapce.

Rusové podle úředníka kromě toho shodili dvě letecké bomby na Vovčansk, následkem čehož byla podle jeho tvrzení zcela zničena tamní poliklinika. Na jím zveřejněných fotografiích jsou vidět plameny šlehající ze střechy budovy.

Text pokračuje pod online reportáží.

Při zásahu nemocnice podle něj utrpěli zranění dva lidé. Charkovská oblast, kde leží obě jmenované obce, je terčem ruského ostřelování prakticky denně.

Intenzivnímu ruskému ostřelování od začátku války čelí i Ukrajinci kontrolovaná část Doněcké oblasti, kde ve středu záchranáři našli po ostřelování v sutinách domu tělo ženy a jejího dvanáctiletého syna, uvedla kancelář ukrajinského generálního prokurátora.

Dům podle ukrajinských úřadů v úterý zasáhla ruská bomba shozená z letadla. Nalezením těla matky a syna stoupl počet obětí tohoto útoku na tři. V úterý záchranáři v troskách domu našli tělo muže.

Ukrajinské drony zaútočily na leteckou školu v Rusku. Podle Kyjeva zasáhly cíl, Moskva to popírá

Číst článek

Útok na automobil

Ve středu při útoku ukrajinského bezpilotního letounu na civilní automobil v pohraniční vsi v ruské Kurské oblasti zahynuli dvě děti a jeden dospělý, uvedl na platformě Telegram oblastní gubernátor Roman Starovoit. Kyjev se k jeho tvrzení nevyjádřil.

„Ukrajinský bezpilotní letoun shodil výbušné zařízení na civilní vozidlo ve vesnici Apanasovka. Bohužel zemřeli tři lidé, kteří byli v tu chvíli v autě, včetně dvou dětí,“ napsal gubernátor Kurské oblasti. Apanasovka se nachází asi deset kilometrů od hranic s Ukrajinou

Ruské příhraniční regiony v souvislosti s ruskou invazí do sousední země čelí ostřelování a útokům dronů, které ruské úřady připisují Ukrajině. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme