Ozbrojení atentátníci zavraždili v soukromé rezidenci prezidenta Haiti. První dámu postřelili

Španělsky a anglicky mluvící ozbrojenci vnikli ve středu do soukromé rezidence prezidenta Haiti Jovenela Moïseho, kde jej zastřelili. Zaútočili i na jeho ženu. Oznámil to prozatímní premiér Haiti Claude Joseph.

Haiti Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Haiti Jovenel Moïse. Archivní snímek.

Prezident Jovenel Moïse | Foto: Jeanty Junior Augustin | Zdroj: Reuters

Útok se odehrál kolem jedné hodiny ranní místního času. „Ozbrojenci také postřelili první dámu (Martine Moïse), která se momentálně nachází v nemocnici,“ uvedl v tiskovém prohlášení Joseph. Obyvatele Haiti zároveň vyzval ke klidu s tím, že bezpečnostní situace v zemi je pod kontrolou haitské policie a haitských ozbrojených sil.

V minulosti obyvatelé Haiti proti prezidentovi Moiseiovi protestovali, docházelo i na rabování. Důvodem demonstrace tehdy byly rostoucí ceny potravin a paliva a obvinění tamní vlády z korupce.

Prezident Moïse nastoupil do úřadu 7. února 2017, byl čtyřicátým pátým prezidentem Haiti. Opozice jej vyzývala, aby kvůli sporům ohledně trvání jeho mandátu odstoupil. Než se stal Moïse prezidentem, působil jako podnikatel.

voj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme