Rusko zneškodnilo osm ukrajinských dronů nad Sevastopolem, tvrdí úřady dosazené Moskvou

Rusko v neděli brzy ráno zmařilo pokus ukrajinské armády zaútočit v oblasti Sevastopolu, uvedla ruská agentura TASS. Sevastopol je přístavním městem na poloostrově Krym, který Rusko okupuje. Jak uvedly místní proruské úřady, Rusové zneškodnili sedm vzdušných a dva podvodní drony. Podle ministerstva obrany nebyly zaznamenány žádné oběti ani škody. Ukrajina se zatím k útokům nevyjádřila.

Moskva (Aktualizováno: 9:53 16. 7. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2023-07-15t125921z_1_230716-062710_afo.JPG

2023-07-15t125921z_1_230716-062710_afo.JPG | Foto: Sofiia Gatilova | Zdroj: Reuters

„Dnes (v neděli, pozn.red.) ráno byl zmařen pokus kyjevského režimu provést teroristický útok prostřednictvím sedmi bezpilotních letounů a dvou podvodních bezpilotních letounů na objekty na území Krymského poloostrova u města Sevastopol,“ napsalo ruské ministerstvo na telegramu.

Rusové údajně sestřelili rakety nad Krymem a Rostovskou a Brjanskou oblastí. Nikoho nezranily

Číst článek

„Žádné objekty ve městě ani na vodní hladině nebyly poškozeny,“ uvedl Moskvou dosazený gubernátor Sevastopolu Michail Razvožajev. Útok podle něj směřoval proti přístavu a dvěma čtvrtím města.

Podle ruského ministerstva obrany byly dva bezpilotní letouny sestřeleny nad Černým mořem ve velké vzdálenosti od pobřeží. Pět jich bylo zachyceno ruskými systému pro elektronický boj. Zničeny byly rovněž dva podvodní drony nalezené v severní části Černého moře.

Rusko poloostrov Krym v rozporu s mezinárodním právem anektovalo v roce 2014. Jak podotýká agentura Reuters, Kyjev prakticky nikdy nekomentuje útoky na cíle uvnitř Ruska nebo v Ruskem ovládaných částech Ukrajiny.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme