Každá země ovlivňuje volby druhých států, zastal se prezidenta Trumpa senátor Paul

Republikánský senátor Rand Paul se zastal prezidenta Donalda Trumpa, který se na summitu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem podle komentátorů postavil v kauze údajného ruského vměšování do amerických voleb na stranu šéfa Kremlu. V pondělním rozhovoru s televizí CBS News Paul mimo jiné zopakoval, že vyšetřování údajných ruských zásahů do amerických voleb v roce 2016 bylo předpojaté. Trump mu v úterý na twitteru poděkoval.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

‚Co na něj Putin má?‘ Na Trumpa se po summitu v Helsinkách snesla kritika demokratů i republikánů

Číst článek

Paul mimo jiné podle CNN prohlásil, že „každý stát, který může provádět špionáž, tak činí, stejně jako se do zahraničních voleb vměšuje každá země, která může.“

Diskuse kolem údajných zásahů Moskvy do voleb a Trumpova nesouladu se závěry zpravodajských služeb se podle Paula zvrhla a přiživují ji Trumpovi odpůrci.

Trump v úterý na twitteru Paulovi poděkoval. Senátor za stát Kentucky to podle něj vyjádřil přesně, když řekl, že „prezident rok a půl čelil naprosto zaujatému vyšetřování – co si měl myslet?“

Thank you @Senator Rand Paul. “The President has gone through a year and a half of totally partisan investigations - what’s he supposed to think?”

16:33 – 17. 07. 2018

18490 86253

Šéf Bílého domu na pondělní schůzce s Putinem v Helsinkách řekl, že Moskva k ovlivňování voleb důvod neměla, a jeho ruský protějšek možnost jakéhokoli takového vměšování popřel.

Šéf amerických tajných služeb (DNI) Dan Coats vzápětí vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že rozvědky na svých zjištěních o ruském ovlivňování voleb trvají.

Hlavu USA za její vystoupení na tiskové konferenci s Putinem tvrdě kritizovali jak demokraté, tak i někteří republikáni. Například republikánský poslanec Mike Turner v úterý na twitteru napsal, že prezident „musí pochopit, že poškodil národní zahraniční politiku“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme