Mně to všechno připadá jako dosti divoká konspirace, řekl Zeman o údajném únosu Babiše mladšího

Prezident Miloš Zeman považuje informace o údajném únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) na Krym za konspirace, vládu ohrozit nemohou, řekl prezident televizi Nova. Na věc se Zeman bude Babiše ptát na schůzce, kterou mají naplánovanou na pondělí příští týden. Do té doby se nechce více vyjadřovat.

Praha (Aktualizováno: 22:48 13. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Mně to všechno připadá jako dosti divoká konspirace. Já mám příští týden pravidelnou schůzku s Andrejem Babišem, tak se ho na to samozřejmě zeptám,“ řekl Zeman. Případné protibabišovské demonstrace, které podle prezidenta organizuje sněmovní opozice, jsou znakem „jisté politické ubohosti“, dodal.

Informace serveru Seznam Zprávy ke kauze dotace na farmu Čapí hnízdo podle Zemana vládu snad ani neohrozí. „To by se muselo stát, že by některému politikovi selhaly nervy,“ řekl prezident. „Mohu pouze Andreji Babišovi doporučit, aby mu nervy neselhaly,“ dodal. Zeman se také znovu vymezil vůči českým médiím, jejich informace je podle něj dobré ověřovat.

Premiér Andrej Babiš (ANO) kometoval celou situaci na tiskové konferenci v Palermu. „Netušil jsem, že jednou budu komentovat zdraví svých dětí. Myslím, že všichni rodiče, kteří mají podobné trápení, mě pochopí. Každý rodič pro své děti udělá všechno. Za zdraví svých dětí bych položil svůj život,“ zahájil Andrej Babiš svůj proslov. 

V něm zopakoval, že syna nikdo nikam neunesl. Podle něj byl Andrej Babiš mladší novináři zmanipulován. „Mého syna Andreje novináři přepadli a kladli mu sugestivní otázky, aby dostali správnou odpověď. To je vrchol hyenismu. Tajně natáčet psychicky nemocného člověka je odporné a hnusné," uvedl Babiš.

Za vším je podle něj snaha zničit ho a dostat ho z politiky. „Je to další pokus destabilizovat situaci v České republice,“ okomentoval situaci premiér.

Andrej Babiš mladší tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Podle serveru Seznam Zprávy řekl, že ho tam odvezl manžel lékařky Dity Protopopové. „Zneužil toho, že můj otec chtěl, abych zmizel kvůli stíhání Čapího hnízda. Zneužil toho, že byl můj pečovatel,” řekl Seznamu Babiš junior.

dbr, haf, pj, cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme