výroky

|Kristina Roháčková |Zprávy z domova

Babičky, elitářský roaming i polské služby: přehled výroků, které vedly k pádu ministra Mládka

Premiér Bohuslav Sobotka odvolá ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Oznámil to v pondělí na tiskové konferenci s tím, že nebyl v poslední době spokojený se způsobem, jakým ministerstvo pracuje. Ministr Mládek podle vlastních slov čelil mediální kampani, kterou primárně vedl ministr financí Andrej Babiš. Přečtěte si, jaké výroky přispěly k pádu ministra průmyslu Mládka.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Trump je hrozba pro bezpečnost, tvrdí další republikání. Zkrachovalá elita, reagoval

Kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa veřejně odmítli podpořit další vysoce postavení členové Republikánské strany. Na padesát stranických bezpečnostních expertů podepsalo dopis, ve kterém varují před rizikem, kterému by země v případě jeho zvolení čelila. Trump kritiky označil za důvod, proč je svět v potížích.

|Věra Pfeifferová, Nikola Bojčev, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Soud zamítl žalobu na KSČM a Semelovou kvůli výrokům o Horákové a roku 1968

Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl jako nedůvodnou žalobu na KSČM a poslankyni strany Martu Semelovou. Zastupitel Brna-Bohunic za TOP 09 Michal Kincl po nich požadoval omluvu kvůli výrokům Semelové v ČT na adresu popravené političky Milady Horákové či o invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Prý mu způsobily osobnostní újmu. Verdikt není pravomocný, Kincl se proti němu odvolá.