Chicago porazilo Los Angeles a vede pořadí obou konferencí NHL

Hokejisté Chicaga se dostali do čela NHL. Obhájci Stanley Cupu porazili v nočním utkání Los Angeles 1:0, a přeskočili tak dosavadního lídra z Anaheimu. V dalším zápase z pondělního programu Ottawa na svém ledě přehrála Washington 3:1, po jedné asistenci připsali domácí Milan Michálek a hostující Martin Erat. K výhře Nashvillu nad Detroitem pomohl 21 zákroky Marek Mazanec.

Obránce Chicaga Nick Leddy rozehrává rychlý protiútok

Obránce Chicaga Nick Leddy rozehrává rychlý protiútok | Zdroj: Reuters

První hvězdou utkání v Chicagu byl po zásluze vyhlášen domácí brankář Antti Raanta. Nováček v dresu Blackhawks zneškodnil všech 26 střel soupeře a připsal si první nulu v prestižní zámořské soutěži. Vítěznou střelu zaznamenal v osmé minutě Brandon Saad.

Capitals se v kanadské metropoli dostali do vedení po akci vedené Martinem Eratem už ve třetí minutě, od té doby ale góly slavili pouze hráči Senators. Asistencí se na vyrovnávací trefě podílel Milan Michálek.

Mazanec v brance Nashvillu inkasoval čtyřikrát z 25 střel, přesto jeho tým porazil Detroit 6:4. Zajímavá byla hlavně závěrečná třetina, kdy se hostům z města motorů podařilo třikrát snížit skóre na rozdíl jediné branky, Predators ale vždy našli gólovou odpověď.

Výsledky NHL:

Ottawa - Washington 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Zibanejad (M. Michálek), 24. Turris, 60. MacArthur - 3. Ward (Erat). Střely na branku: 38:35. Diváci: 20 193.

Chicago - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Saad. Střely na branku: 30:26. Diváci: 22 161.

Nashville - Detroit 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Branky: 2. a 53. Wilson, 10. C. Smith, 24. Spalling, 46. Fisher, 60. Josi - 3. Abdelkader, 41. Dacjuk, 52. Quincey, 55. Eaves. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17 212.

Vancouver - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Sestito, 37. Hansen, 58. D. Sedin - 16. Streit, 39. Giroux, 60. B. Schenn, rozhodující sam. nájezd Lecavalier. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18 910.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít