Čínské aerolinky chtějí kvůli nákaze odklad plateb nájmu letadel, počet letů jim klesl o 34 procent

Na aerosalonu v Singapuru to ve čtvrtek v rozhovoru s agenturou Reuters řekl šéf čínské společnosti China Aircraft Leasing Group (CALC), což je pátý největší asijský pronajímatel letounů. Plánované mezinárodní a vnitrostátní lety v Číně klesly od 23. ledna do 11. února o 34 procent, uvedla konzultační firma Ascend by Cirium se sídlem v Británii.

Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo čínských aerolinek. (Ilustrační foto) | Foto: Bill Larkins | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 2.0

„Mnoho klientů se snaží získat pomoc všech průmyslových aktérů - nejen od pronajímatelů, ale také od bank, regulátorů, letišť a výrobců letadel,“ konstatoval šéf CALC Mike Poon.

Frustrace, strach i podpora. Žena pro iROZHLAS.cz popisuje situaci z lodi uzavřené kvůli koronaviru

Číst článek

Onemocnění způsobené novým typem koronaviru, označované COVID-19, si v pevninské Číně dosud vyžádalo nejméně 1367 obětí na životech. Po jednom mrtvém mají Hongkong, Filipíny a Japonsko. Nakažených je přes 60 000 lidí, valná většina rovněž v Číně.

Čínský letecký regulátor ve středu oznámil, že podpoří restrukturalizace a fúze, aby tak aerolinkám pomohl vypořádat se s dopady epidemie. Bude též dále lobbovat u úřadů, ať letecké společnosti stižené poklesem rezervací finančně podpoří.

„Věřím, že čínská vláda najde způsob, jak podpořit celé odvětví,“ uvedl Poon. „A rozhodně to chápu jako krátkodobý problém,“ dodal.

Mají-li aerolinky potíže s hotovostí, snáze jim podle něj pomohou banky než pronajímatelé, s nimiž letecké společnosti obvykle vyjednávají několik měsíců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme