Kulturní tipy: koncert Kapitána Dema, pocta Zuzaně Navarové a společná výstava Suchého a Homoly

Kultura nespí ani třetí červnový den roku 2020. Vybrat si můžete například z první společné výstavy Jiřího Suchého a Jana Homoly s názvem PELMEL, online záznamu Beethovenovy Deváté symfonie „S Ódou na radost“ z  Pražského jara 1990, pocty Zuzaně Navarové v pražské Malostranské besedě či návštěvy Národního technického muzea a jeho poboček v Chomutově a Plasech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Demo v Páternoster session Českého rozhlasu Radia Wave | Foto: ČRo Radio Wave/repro YouTube

Jiří Suchý a Jan Homola

V Galerii 1 v Praze začíná první společná výstava dvou výrazných multimediálních osobností Jiřího Suchého a Jana Homoly. Výstava pod názvem PELMEL bude celoživotním artovým projevem těchto umělců.

„Výtvarná tvorba obou autorů spolu bezvadně koresponduje, oba ve svém díle sondují lidské osudy po svém, s fantazií, vtipem, nadsázkou a jejich rukopis je velice osobitý a poznatelný. Proto jsem se rozhodla propojit grafickou tvorbu Jiřího Suchého a Jana Homoly,“ vysvětluje kurátorka umění Renáta Mužíková.

Bernstein na Pražském jaru

V předvečer závěru festivalu Pražské jaro, který je letos online, je pro diváky připravený záznam provedení Beethovenovy Deváté symfonie „S Ódou na radost“ z  Pražského jara 1990, kdy v čele České filharmonie stanul Leonard Bernstein.

Koncert konaný za přítomnosti prezidenta Václava Havla, v jehož úvodu hovořil hudební skladatel Petr Eben, se stal ikonickým momentem hudebního dění polistopadového Československa i završující se kariéry amerického dirigenta.

Pocta Zuzaně Navarové

Radní Třeštíková: Ztrátu milionů, o které Praha přišla kvůli odlivu turistů, pocítí celé Česko

Číst článek

Zuzana Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu. Na koncertě v pražské Malostranské besedě zazní její nezapomenutelné písně v podání šansoniérky Markéty Burešové a Mária Biháriho.

Do NTM zdarma

Národní technické muzeum při příležitosti Mezinárodního dne dětí zve do hlavní budovy Národního technického muzea v Praze na Letné i do svých poboček, Centra stavitelského dědictví Národního technického muzea Plasy a Železničního depozitáře Národního technického muzea Chomutov, po celý týden na prohlídku děti do 15 let zdarma.

Kapitán Demo v Letňanech

První z letních koncertů hudebníka Jiřího Buriana alias Kapitána Demo můžete večer zažít v pražských Letňanech. Na koncertu, který bude podléhat přísným hygienickým pravidlům, zazní největší hity jako Zlatíčka a Kouzlo. „Mám vás všechny moc rád, myslím na vás. Zůstaňte svý! Jste zlatíčka,“ vzkazuje Kapitán Demo svým fanouškům.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme