Ukončení výběru poplatků poškozuje nemocnici v Ústí nad Orlicí, čeká pomoc od státu

Orlickoústecká nemocnice přestala od 1. ledna 2014 vybírat regulační poplatek ve výši 100 Kč za poskytování lůžkové péče. Povinnost jej hradit příslušný zákon zrušil. Toto rozhodnutí postavilo nemocnici do finanční nejistoty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice - Ústí nad Orlicí

"V naší nemocnici tvoří poplatky asi 10 milionů korun. Z toho tři čtvrtiny tvoří právě ty zrušené poplatky za hospitalizace,“ počítá Jiří Řezníček, ředitel nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Tyto prostředky teď budou v rozpočtu chybět. „Byl to zdroj peněz a každá koruna je v našem zařízení dobrá. Z pohledu nemocnice je to finanční ztráta,“ lituje ředitel Řezníček.

Po ukončení výběru poplatků vyvstává otázka, jak nahradit příjmy, které plynuly z jejich vybírání. V případě nemocnice v Ústí nad Orlicí jde přibližně o sedm a půl milionu korun. Jiří Řezníček očekává zásah státu:

„Předpokládám, že se k tomu stát postaví chlapsky, a pokud rozhodl, že tyto peníze nemůžeme dostat od pacientů, dá nám tyto zdroje ze svých prostředků prostřednictvím zdravotních pojišťoven,“ vysvětluje ředitel orlickoústecké nemocnice, jak chce peníze získat.

Víta Balcarová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme